ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հոկտեմբերի 5-ին Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ կրթության բնագավառում ունեցած մեծ ավանդի համար պարգեւատրել է մի խումբ ուսուցիչների:
Երեւանի Հակոբ Պարոնյանի անվան համար 59 հիմնական դպրոցի տնօրեն Սամվել Ադամյանը, Լոռու մարզի Ստեփանավանի ավագ դպրոցի տնօրեն Սեդա Թունյանը, «Քվանտ» վարժարանի տնօրեն Ռոբերտ Վարդանյանը, Երեւանի Ռուբեն Սեւակի անվան համար 151 դպրոցի տնօրեն Իզաբելլա Մարգարյանը, Գավառի ավագ դպրոցի ուսուցչուհի Արեգա Գրիգորյանը, Երեւանի համար 159 ավագ դպրոցի փոխտնօրեն Օֆելյա Անտոնյանը, Արարատի մարզի Արտաշատի համար 1 հիմնական դպրոցի ուսուցչուհի Նունե Սահակյանը պարգեւատրվել են ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով:
Պարգեւատրված մանկավարժներին ուղղված իր խոսքում ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է. «Շնորհավորում եմ ձեզ այս տոնական օրվա առթիվ: Այսօր Ուսուցչի օրն է, տոն, որը եւս մեկ առիթ է գնահատանքի եւ երախտիքի խոսքեր հնչեցնելու ձեր հասցեին: Շնորհակալություն ձեր անգնահատելի ջանքերի, նվիրվածության, ձեր հայրենասիրության եւ այն ջերմության համար, որ ամեն օր փոխանցում եք երեխաներին, նրանց միջոցով մեզ, մեր ընտանիքներին»:
Արա Բաբլոյանը մանկավարժներին մաղթել է առողջություն եւ բարեկեցություն:
Հոկտեմբերի 5-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերն ու համաձայնագրերը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարանում հյուրընկալված ՀՀ Արարատի մարզի Արտաշա...
Հոկտեմբերի 5-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը, ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը, ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել են ԵՄ խորհրդի Քաղաքակա...
Հոկտեմբերի 5-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հանդիպել է Արարատի մարզի Արտաշատ քաղաքի Արարատ Գոլեցյանի անվան համար 1 հիմնական դպրոցի մի խումբ աշակերտների եւ մանկավարժների հետ։ Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Կարինե Պողոսյանը։ Ողջունե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձը Ուսուցչի օրվա առթիվ
ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Սիրելի՛ ուսուցիչներ, շնորհավորում եմ ձեզ Ուսուցչի օրվա առթիվ: Որքան էլ փոփոխվի աշխարհը, ինչ նվաճումներ էլ արձանագրվեն, ուսուցչի կարիք միշտ էլ ունենալու ենք, որովհետեւ միշտ էլ սովորելու կարիք ունենք: Հայտնագործությունների ու տեխնոլոգիաների, հակամ...

5 октября Председатель НС А.Баблоян в связи с Днем учителя за большой вклад в сферу образования наградил Памятной медалью Председателя НС РА группу педагогов из Еревана и областей страны.
В своем обращенном к педагогам слове спикер парламента отметил: “Поздравляю вас в этот праздничный день. Сегодня День учителя – праздник, являющийся еще одним поводом выразить слова оценки и признательности в ваш адрес. Спасибо за ваши неоценимые усилия, преданность, патриотизм и тепло, которые вы ежедневно передаете детям, через них – нам, нашим семьям”.
А.Баблоян пожелал учителям здоровья и благополучия.
5 октября НС продолжило работу очередных заседаний, голосованием приняв обсуждавшиеся в предшествовавший день законопроекты и соглашения. Парламентарии обсудили проекты о внесении изменений и дополнений в законы РА “Об экологическом образовании и воспитании населения”, “О государственной пошлине”, “...
Встреча с членами Комиссии по политическим вопросам и безопасности Совета ЕС
5 октября председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Ашотян, председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян и председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности К.Нагапетян встретились с членами Комиссии по политическим вопросам и б...
5 октября вице-спикер НС Э.Шармазанов в рамках программы “Открытые двери” встретился с группой учащихся и педагогов  базовой школы N1 им.А.Голецяна города Арташата Араратской области. На встрече присутствовала депутат НС К.Погосян.Приветствуя гостей в НС, Э.Шармазанов поздравил учителей с профе...
Поздравление Председателя НС А.Баблояна к Дню учителя
“Дорогие учителя, поздравляю вас с Днем учителя!  Как бы ни менялся мир, какие бы успехи ни отмечались, всегда будет ощущаться потребность в учителе, потому что всегда есть потребность учиться. В наши времена открытий и технологий, конфликтов и вызовов учитель призван не только сохранять силу и...