Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Հյուսիսային համալսարանի ուսանողներն ու դասախոսները` համալսարանի ռեկտոր Բորիս Մակիչյանի գլխավորությամբ: Հյուրերը նախ շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել նիստերի աշխատանքին, ապա մասնակցել «Բաց դասի», որը վարել է ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Խոսրով Հարությունյանը:
Ողջունելով հյուրերին ՀՀ Ազգային ժողովում` Խոսրով Հարությունյանն անդրադարձել է քաղաքական մեծամասնության ու փոքրամասնության փոխհարաբերություններին ու գործառույթներին, ինչպես նաեւ քաղաքական մեծամասնության պատասխանատվությանը:
Հանդիպումն անցել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Ուսանողներն իրենց հետաքրքրող հարցերն են ուղղել Խոսրով Հարությունյանին, որոնց նա սիրով պատասխանել է:
Հարցերը հիմնականում վերաբերել են կրթության ոլորտի խնդիրներին, ոլորտը կարգավորող օրենսդրությանը եւ բացթողումներին:
«Բաց դասի» ավարտին խորհրդարան այցելած հյուրերը, ավանդույթի համաձայն, լուսանկարվել են հանձնաժողովի նախագահի հետ:

On October 24, within the framework of the RA NA Open Doors programme the students and lecturers of Yerevan Northern University led by the Chancellor of the University Boris Makichyan visited the parliament.
First, the guests took a tour in the parliament building, observed the work of the sittings, then took part in the Open Lesson, which conducted the Chairman of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Khosrov Harutyunyan.
Welcoming the guests in the RA National Assembly, Khosrov Harutyunyan touched upon the relations and functions of the political majority and minority, as well as the responsibility of the political majority.
The meeting was held in Q & A format. The students addressed the questions concerning them to Khosrov Harutyunyan, and he gladly answered them.
The questions mainly related to the problems of the education, the laws regulating the sphere and the shortcomings.
At the end of the Open Lesson the guests who visited the parliament, according to tradition, have been taken a photo with the Committee Chairman.