Հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 14:00-ին, ՀՀ ԱԺ նոր մասնաշենքի 114 սրահում տեղի կունենա ՍԾՏՀ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամների մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն ՍԾՏՀ ԽՎ հանձնաժողովների նիստերի աշխատանքների վերաբերյալ:...
Այսօր լրանում է 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության 18-րդ տարելիցը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներ Էդուարդ Շարմազանովը, Արփինե Հովհաննիսյանը եւ Միքայել Մելքումյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, զոհվածների հարազատներ, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի անդամներ, լրագրողներ ծաղկեպսակներ ու ծաղի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Դուշանբե
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 1-ը պաշտոնական այցով կգտնվի Տաջիկստանի Հանրապետությունում: Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Սասուն Միքայելյանը եւ Ռոմիկ Մանուկյանը: Այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագա...
ՀՀ Ազգային ժողովը հոկտեմբերի 27-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրինագծերը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի առաջարկով պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ եւ հոտնկայս հարգել են տասնութ տարի առաջ՝ 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ին, ՀՀ Ազգային ժողով...

Сегодня исполняется 18-я годовщина злодеяния 27 октября 1999 г.  Председатель НС РА А.Баблоян, вице-спикеры НС Э.Шармазанов, А.Оганнисян, М.Мелкумян, депутаты НС, родные погибших, сотрудники аппарата парламента, журналисты возложили венки и цветы к мемориалу ставших жертвами 27 октября 1999 г. ...
Делегация во главе с Председателем НС отбывает в Душанбе
С 29 октября по 1 ноября делегация во главе с Председателем НС РА А.Баблояном будет находиться с официальным визитом в Республике Таджикистан.    В составе делегации во главе с Председателем НС РА А.Баблояном депутаты НС В.Багдасарян, С.Микаелян и Р.Манукян.В рамках визита возгла...
27 октября Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний и голосованием приняло все обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты.По предложению Председателя НС А.Баблояна депутаты минутой молчания стоя почтили память жертв ужасного злодеяния 27 октября 1999 г. в зале заседаний НС – го...