Հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 14:00-ին, ՀՀ ԱԺ նոր մասնաշենքի 114 սրահում տեղի կունենա ՍԾՏՀ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամների մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն ՍԾՏՀ ԽՎ հանձնաժողովների նիստերի աշխատանքների վերաբերյալ:...
Այսօր լրանում է 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության 18-րդ տարելիցը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներ Էդուարդ Շարմազանովը, Արփինե Հովհաննիսյանը եւ Միքայել Մելքումյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, զոհվածների հարազատներ, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի անդամներ, լրագրողներ ծաղկեպսակներ ու ծաղի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Դուշանբե
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 1-ը պաշտոնական այցով կգտնվի Տաջիկստանի Հանրապետությունում: Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Սասուն Միքայելյանը եւ Ռոմիկ Մանուկյանը: Այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագա...
ՀՀ Ազգային ժողովը հոկտեմբերի 27-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրինագծերը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի առաջարկով պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ եւ հոտնկայս հարգել են տասնութ տարի առաջ՝ 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ին, ՀՀ Ազգային ժողով...

Today is the 18th anniversary of the crime committed on 27 October 1999.The RA NA President Ara Babloyan, the RA NA Vice Presidents Eduard Sharmazanov, Arpine Hovhannisyan and Mikayel Melkumyan, the RA NA deputies, relatives of the victims, the RA NA Staff members and journalist laid wreaths and flo...
Delegation Led by the RA NA President is to Leave for Dushanbe
The delegation led by the RA NA President Ara Babloyan will be in the Republic of Tajikistan on an official visit from October 29 to November 1. The RA NA deputies Vahram Baghdasaryan, Sasun Mikayelyan and Romik Manukyan are in the delegation led by Ara Babloyan.Within the framework of the visit the...
On October 27, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings and by voting passed all the bills debated on the previous day.By the proposal of the RA NA President Ara Babloyan in one-minute silence and standing honoured the memory of the RA state-political figures, the RA ...