ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 19-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած  օրակարգով:
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) սոցիալական, առողջապահության եւ կայուն զարգացման հարցերի հանձնաժողովի նիստի լսումներին մասնակցելու համար դեկտեմբերի 12-14-ը ներառյալ Փարիզ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) է գործուղվել ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Հերմինե Նաղդալյանը: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը դեկտեմբերի 14-ին ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլունին: Հանդիպմանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը: Ողջունելով հյուրին ՀՀ ԱԺ-ում` Միքայ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Լիտվա, Լատվիա, Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը դեկտեմբերի 14-ին հանդիպել է Լիտվայի ԱԳ նախարարի տեղակալ Դարյուս Սկուսեւիչյուսի հետ: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանը եւ Սուրեն Մանուկյա...
Դեկտեմբերի 14-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը: ՀՀ ֆինանսների փոխնախարար Դավիթ Անանյանը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելու համար քննարկման է ներկայացրել «Շահութահարկի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որն առաջին ը...
ՀՀ ԱԺ խորհրդարանական պատվիրակությունը՝ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Լիտվա, Լատվիա, Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորությամբ, Լիտվա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում դեկտեմբերի 13-ին հանդիպել է Լիտվա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի անդամների հետ: Պատվի...

By the decision of the RA NA Speaker Ara Babloyan, under Article 100 of the RA Constitution and Article 41 of the RA Constitutional Law NA Rules of Procedure, at the initiative of the RA Government, on December 19, at 11:00 an extraordinary sitting will be convened by the initiator’s established agenda.
On December 14, the RA NA Deputy Speaker Mikayel Melkumyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to Armenia Tian Erlong.The Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan took part in the meeting.Welcoming the guest...
On December 14, the delegation led by the RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Armenia-Lithuania, Latvia, Estonia Friendship Group Eduard Sharmazanov met with the Vice Minister of Foreign Affairs of Lithuania Darius Skusevičius. The delegation is comprised of the RA NA deputies Samvel Fa...
On December 14, the RA National Assembly continued the work of the extraordinary sitting.The RA Deputy Minister of Finance Davit Ananyan presented for debate in the second reading and completely passing the draft law on Amending the RA law on Profit Tax.Vahan Harutyunyan presented the endorsement of...
On December 13, the RA NA parliamentary delegation led by the RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Armenia-Lithuania, Latvia, Estonia Friendship Group Eduard Sharmazanov met with the members of Lithuania-Armenia Parliamentary Friendship Group within the framework of the working visit to Lithu...