ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 19-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած  օրակարգով:
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) սոցիալական, առողջապահության եւ կայուն զարգացման հարցերի հանձնաժողովի նիստի լսումներին մասնակցելու համար դեկտեմբերի 12-14-ը ներառյալ Փարիզ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) է գործուղվել ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Հերմինե Նաղդալյանը: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը դեկտեմբերի 14-ին ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլունին: Հանդիպմանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը: Ողջունելով հյուրին ՀՀ ԱԺ-ում` Միքայ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Լիտվա, Լատվիա, Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը դեկտեմբերի 14-ին հանդիպել է Լիտվայի ԱԳ նախարարի տեղակալ Դարյուս Սկուսեւիչյուսի հետ: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանը եւ Սուրեն Մանուկյա...
Դեկտեմբերի 14-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը: ՀՀ ֆինանսների փոխնախարար Դավիթ Անանյանը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելու համար քննարկման է ներկայացրել «Շահութահարկի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որն առաջին ը...
ՀՀ ԱԺ խորհրդարանական պատվիրակությունը՝ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Լիտվա, Լատվիա, Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորությամբ, Լիտվա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում դեկտեմբերի 13-ին հանդիպել է Լիտվա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի անդամների հետ: Պատվի...

По решению Председателя НС А.Баблояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.42 конституционного закона РА “Регламент НС”, по инициативе Правительства РА 19 декабря, в 11:00 часов, созывается внеочередное заседание НС – по повестке дня инициатора.
14 декабря вице-спикер НС М.Мелкумян принял Чрезвычайного и Полномочного посла КНР в РА Т.Эрлуна.      Во встрече участвовала председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян.  Приветствуя гостя в НС, М.Мелкумян высоко оценил характер и ...
14 декабря  делегация во главе с вице-спикером НС, руководителем группы дружбы Армения – Литва, Латвия, Эстония Э.Шармазановым встретилась с заместителем министра иностранных дел Литвы Дариусом Скусевичюсом. В составе делегации – депутаты НС С.Фарманян и С.Манукян. На встрече затронут ряд повес...
14 декабря  НС продолжило работу внеочередного заседания. Депутаты обсудили во втором чтении проекты о внесении изменений и дополнений в законы РА “О налоге на прибыль”, “О бюджетной системе”, “Об акционерных обществах”, Гражданский кодекс РА. По повестке заседания выступили заместители министр...
Э.Шармазанов: “Мы, парламентарии, обязаны совместно выступить против турецкой политики отрицания”
13 декабря делегация во главе с вице-спикером НС, руководителем группы дружбы Армения – Литва, Латвия, Эстония Э.Шармазановым, в рамках рабочего визита в Литву встретилась с  членами парламентской группы дружбы Литва – Армения. В составе делегации – депутаты НС С.Фарманян и С.Манукян.На встрече...