Քննարկվել են ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի աշխատակազմերի համագործակցության հարցեր
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը Մոսկվայում աշխատանքային հանդիպում է ունեցել ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի աշխատակազմի ղեկավար Սերգեյ Մարտինովի հետ: Կողմերն անդրադարձել են խորհրդարանական գործունեության ապահովմանն ուղղված աշխատանքներին, կարեւորել աշխատակազմերի մակարդակով փորձի փ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Խոսրով Հարությունյանի նախագահությամբ փետրվարի 15-ի արտահերթ նիստում քննարկել է ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության կողմից ներկայացված «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը: Հիմնական զեկուցող ...
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը Մոսկվայում հանդիպում է ունեցել ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տատյանա Վորոնովայի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի հանրային կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանը, արարողակարգի վարչության պետ Արտ...

Обсуждены вопросы сотрудничества аппаратов НС РА и СФ ФС РФ
Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА А.Сагателян встретился в Москве с руководителем Аппарата СФ ФС РФ С.Мартыновым.Стороны обратились к работам по обеспечению парламентской деятельности, подчеркнули важность обмена опытом на уровне аппаратов, в том числе по аналитическим и законодатель...
15 февраля под председательством Х.Арутюняна состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам, на котором обсуждался представленный фракцией “Елк” законопроект о внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс РА.На заседании аргументированно и обстоятельно высту...
Подчеркнута важность контактов и обмена опытом между аппаратами парламентов
Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА А.Сагателян встретился в Москве с руководителем-генеральным секретарем Аппарата Государственной Думы ФС РФ Т.Вороновой.Во встрече участвовали также начальник Управления по общественным связям Аппарата НС РА А.Бабаян, начальник Управления протокола А....