ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը «Կրթության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենսդրական նախաձեռնության քննարկման նպատակով  սեպտեմբերի 2-ին հանդիպել է ուսման մեջ գերազանց առաջադիմությամբ սովորող ուսանողների, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների եւ ոլորտի խնդի...
Քննարկվել են ջրային ոլորտին վերաբերող մի շարք նախագծեր
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի սեպտեմբերի 2-ի նիստում Վարազդատ Կարապետյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել եւ դրական եզրակացություն են ստացել «Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքո...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 2-ին հրավիրված աշխատանքային նիստում շարունակվել են «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի նախնական քննարկումները: Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Վահագն Վերմիշյանի հավաստմամբ՝ 2020 թվականին բնագա...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Արցախի Հանրապետության անկախության տոնին մասնակցելու նպատակով գտնվում է մայրաքաղաք Ստեփանակերտում:Պատվիրակությունը սեպտեմբերի 2-ին հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հետ: Քննարկվե...
Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 14:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 14:00-ին...

2 сентября вице-спикер НС В.Энфиаджян для обсуждения законодательной инициативы о внесении изменения в закон РА “Об образовании” встретился со студентами-отличниками, представителями общественных организаций и лицами, заинтересованными в проблемах сферы. Вице-спикер парламента поздравил гостей ...
Обсужден ряд проектов водной сферы
2 сентября Постоянная комиссия НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы под председательством В.Карапетяна на созванном заседании обсудила в первом или втором чтении и вынесла положительные заключения по проектам о внесении изменений и...
Обсуждены ассигнования и бюджетные программы градостроительства, территориального управления, инфраструктур и энергетики на 2020 г.
2 сентября Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам под председательством Б.Туняна на рабочем заседании продолжила предварительные дебаты по проекту закона РА “О Государственном бюджете РА на 2020 г.”.По повестке заседания обстоятельно выступили председатель Комитета по градостроительству В....
Делегация во главе с Председателем НС РА А.Мирзояном находится в Степанакерте – для участия в празднике Независимости Республики Арцах.  2 сентября делегация встретилась с президентом  Республики Арцах Б.Саакяном.В ходе встречи обсужден ряд вопросов, касающихся сфер безопасности, энергетик...