ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը «Կրթության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենսդրական նախաձեռնության քննարկման նպատակով  սեպտեմբերի 2-ին հանդիպել է ուսման մեջ գերազանց առաջադիմությամբ սովորող ուսանողների, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների եւ ոլորտի խնդի...
Քննարկվել են ջրային ոլորտին վերաբերող մի շարք նախագծեր
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի սեպտեմբերի 2-ի նիստում Վարազդատ Կարապետյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել եւ դրական եզրակացություն են ստացել «Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքո...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 2-ին հրավիրված աշխատանքային նիստում շարունակվել են «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի նախնական քննարկումները: Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Վահագն Վերմիշյանի հավաստմամբ՝ 2020 թվականին բնագա...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Արցախի Հանրապետության անկախության տոնին մասնակցելու նպատակով գտնվում է մայրաքաղաք Ստեփանակերտում:Պատվիրակությունը սեպտեմբերի 2-ին հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հետ: Քննարկվե...
Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 14:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 14:00-ին...

On September 2, the RA NA Deputy Speaker Vahe Enfiajyan met with the students with excellent marks, the representatives of the NGOs and the concerned persons interested in the problems of the sphere to discuss the legislative initiative on Amending the RA Law on Education.The Deputy Speaker of the P...
A Number of Draft Laws on Water Sphere Debated
At September 2 sitting of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment moderated by Varazdat Karapetyan the RA draft laws on Amending the RA Law on Local Self-Government in the City of Yerevan, on Making Addendum to the law on Water U...
At September 2 working sitting moderated by Babken Tunyan, the preliminary debates of the draft law on the RA State Budget for 2020 continued in the RA NA Standing Committee on Economic Affairs.According to the Chairman of the Urban Development Committee Vahagn Vermishyan, in 2020 in Aragatsotn, Shi...
The delegation led by the President of the National Assembly of the Republic of Armenia is in the Capital Stepanakert to take part in Independence Day of Artsakh Republic.On September 2, the delegation had a meeting with the President of Artsakh Republic Bako Sahakyan.A number of issues concerning t...