«Խորհրդարան 1918-1920». Առաջին հանրապետության կառավարության կազմը
Հայոց ազգային խորհուրդը ներկայացրեց Հայաստանի կառավարության կազմը.   «Նախարար նախագահ - Յովհաննէս Քաջազնունի, Նախարար Արտաքին գործերի - Ալէքսանդր Խատիսեան, Նախարար Ներքին գործերի - Արամ Մանուկեան, Նախարար Զինւորական - Գեներալ Յովհաննէս Հախվերդեան, Նախարար Ֆինանսների - Խաչատուր Կարճիկե...
«Հարգելի՛ գործընկերներ, շնորհակալություն պարոն Կասչիունասին՝ իր խորաթափանց զեկույցի համար:   Նաեւ շնորհակալ եմ Կանադայի պատվիրակին` Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի նկատմամբ իրականացված ագրեսիան նշելու, ինչպես նաեւ մարդու իրավունքների եւ ժողովրդավարության նկատմամբ Կանա...
Հունիսի 28-ին տեղի ունեցավ Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի Կրթության, հաղորդակցության եւ մշակութային հարցերի հանձաժողովի հեռավար նիստը, որին մասնակցեց  ՖԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ, «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը: Նիստի օրակարգի 12-րդ կետը վերաբերում...

«Парламент 1918-1920» Состав правительства Первой Республики
Армянский Национальный Совет представил состав правительства Армении: «Министр Председатель – Ованес  Качазнуни...
Выступление Р.Григорян на заседании Комитета ПА ОБСЕ по политическим вопросам и безопасности
«Уважаемые коллеги,спасибо г-ну Касчиунасу за его содержательный доклад.Благодарю также канадского делегата Жан-Ги за то, что коснулся агрессии Азербайджана против народа Нагорного Карабаха, а также за твердую приверженность Канады правам человека и демократии....
28 июня состоялось онлайн-заседание Комиссии по вопросам образования, коммуникации и культуры Парламентской Ассамблеи франкоязычных стран (ПАФ), на котором присутствовала член делегации НС РА в ПА, депутат фракции «Мой шаг» С.Казарян. 12-й вопрос повестки дня заседания был посвящен уничтожению культ...