«Խորհրդարան 1918-1920». Առաջին հանրապետության կառավարության կազմը
Հայոց ազգային խորհուրդը ներկայացրեց Հայաստանի կառավարության կազմը.   «Նախարար նախագահ - Յովհաննէս Քաջազնունի, Նախարար Արտաքին գործերի - Ալէքսանդր Խատիսեան, Նախարար Ներքին գործերի - Արամ Մանուկեան, Նախարար Զինւորական - Գեներալ Յովհաննէս Հախվերդեան, Նախարար Ֆինանսների - Խաչատուր Կարճիկե...
«Հարգելի՛ գործընկերներ, շնորհակալություն պարոն Կասչիունասին՝ իր խորաթափանց զեկույցի համար:   Նաեւ շնորհակալ եմ Կանադայի պատվիրակին` Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի նկատմամբ իրականացված ագրեսիան նշելու, ինչպես նաեւ մարդու իրավունքների եւ ժողովրդավարության նկատմամբ Կանա...
Հունիսի 28-ին տեղի ունեցավ Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի Կրթության, հաղորդակցության եւ մշակութային հարցերի հանձաժողովի հեռավար նիստը, որին մասնակցեց  ՖԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ, «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը: Նիստի օրակարգի 12-րդ կետը վերաբերում...

The Armenian National Council represented the composition of the Government of Armenia:“Prime Minister, Speaker – Hovhannes Kajaznuni Minister of Foreign Affairs – Alexander Khatisian ...
“Dear Colleagues, Thank you Mr. Laurinas Kasciunas for your insightful report. Also, Jean-Guy, the delegate of Canada, for mentioning the aggression by Azerbaijan towards the people of Nagorno-Karabakh and Canada’s firm commitment for human rights and democracy. ...
On June 28, the online Meeting of the Education, Communication and Cultural Affairs Committee of the Parliamentary Assembly of LA Francophonie, where the member of the RA NA Delegation to AFP, the deputy of My Step Faction Sona Ghazaryan.The item 12 of the Committee agenda dedicated to the eliminati...