ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանն ապրիլի 3-ին ընդունել է Ռումինիայի արտաքին գործերի նախարարության պետքարտուղար Դան Նեկուլաեսկուի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը եւ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հ...
ԱԺ նախագահն ընդունել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի տարածաշրջանային տնօրենին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 3-ին ընդունել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) Եվրասիական տարածաշրջանի տնօրեն Սթեֆան Նիքսին: Օրենսդիր մարմնի ղեկավարը, արժեւորելով կառույցի գործունեությունը, բարձր է գնահատել նրա դերակատարությունը ժողովրդավարական գործընթացներին աջակցության ...
Ապրիլի 3-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ուկրաինա բարեկամական խմբի նիստը` ղեկավար Հովհաննես Իգիթյանի նախագահությամբ, որին հրավիրված է եղել ՀՀ-ում Ուկրաինայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պետրո Լիտվինը: Նիստի մասնակիցները խոսել են երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամությունից, կարեւորել խորհրդարանական բա...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանն ապրիլի 3-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին: Քննարկվել են հայ-վրացական խորհրդարանական օրակարգի առաջմղմանն առնչվող հարցեր: Կողմերը կարեւորել են ե...

On April 3, the RA NA Vice President Lena Nazaryan received the delegation led by the State Secretary of the Ministry of Foreign Affairs of Romania Dan Neculăescu. The Chair of the NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan and the Chair of the NA Standing Committee on European I...
NA President Receives Regional Director of International Republican Institute
On April 3, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received Stephen Nix, Regional Program Director of the International Republican Institute (IRI). Evaluating the activity of the structure, the Head of the legislative body highly assessed his role in the support for the democ...
On April 3, the sitting of the RA NA Armenia-Ukraine Friendship Group moderated by the Head of the Group Hovhannes Igityan, where Petro Lytvyn, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine to the RA was invited.The participants of the sitting talked about the two peoples’ centuries-ol...
On April 3, the Chair of the RA NA Standing Committee on Defense and Security Andranik Kocharyan received George Saganelidze, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Republic of Armenia.Items on the advancement of the Armenian-Georgian parliamentary agenda were discussed. ...