ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանն ապրիլի 3-ին ընդունել է Ռումինիայի արտաքին գործերի նախարարության պետքարտուղար Դան Նեկուլաեսկուի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը եւ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հ...
ԱԺ նախագահն ընդունել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի տարածաշրջանային տնօրենին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 3-ին ընդունել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) Եվրասիական տարածաշրջանի տնօրեն Սթեֆան Նիքսին: Օրենսդիր մարմնի ղեկավարը, արժեւորելով կառույցի գործունեությունը, բարձր է գնահատել նրա դերակատարությունը ժողովրդավարական գործընթացներին աջակցության ...
Ապրիլի 3-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ուկրաինա բարեկամական խմբի նիստը` ղեկավար Հովհաննես Իգիթյանի նախագահությամբ, որին հրավիրված է եղել ՀՀ-ում Ուկրաինայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պետրո Լիտվինը: Նիստի մասնակիցները խոսել են երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամությունից, կարեւորել խորհրդարանական բա...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանն ապրիլի 3-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին: Քննարկվել են հայ-վրացական խորհրդարանական օրակարգի առաջմղմանն առնչվող հարցեր: Կողմերը կարեւորել են ե...

3 апреля вице-спикер НС Л.Назарян приняла делегацию во главе с государственным секретарем МИД Румынии Даном Некулаеску. Во встрече участвовали председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Рубинян и председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян. Приветствуя...
Председатель НС принял регионального директора Международного республиканского института
3 апреля Председатель НС А.Мирзоян принял директора Евразийского региона Международного республиканского института  (IRI) Стефана Никса. Глава законодательного органа, характеризуя  деятельность структуры, высоко оценил ее роль в содействии демократическим процессам. А.Мирзоян выразил гото...
3 апреля состоялось заседание парламентской группы дружбы Армения–Украина под председательством О.Игитяна, на которое был приглашен Чрезвычайный и Полномочный посол Украины в РА П.Литвин. Участники заседания отметили вековую дружбу двух народов, подчеркнули важность оживления связей между группами д...
3  апреля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности А.Кочарян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Грузии в РА Г.Саганелидзе. Обсуждены вопросы продвижения армяно-грузинской парламентской повестки. Стороны подчеркнули важность наибольшего расширения и углублени...