ՀՀ Ազգային ժողովը մայիսի 3-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանի նախագահ Արա Բաբլոյանը ներկայացրել է ՀՀ ԱԺ վեցերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Օրակարգերը հաստատելուց հետո խորհրդարանը քննարկել է ՀՀ Սահմանադր...
Ազգային ժողովում մայիսի 3-ին՝ ժամը 16:00-ի դրությամբ վարչապետի թեկնածու է առաջադրվել Նիկոլ Փաշինյանը: Թեկնածությունն առաջադրվել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորների ընդհանուր թվի մեկ երրորդից ավելիի կողմից: Հիշեցնենք, որ մայիսի 1-ի հատուկ նիստում ՀՀ Ազգային ժողովը վարչապետ չընտրեց, իսկ «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադ...

3 мая  Национальное Собрание начало работу очередных заседаний.   Председатель НС А.Баблоян представил проекты повесток дня третьей сессии и очередных заседаний. После утверждения повесток дня парламент обсудил вопрос избрания судьи Конституционного Суда (КС) РА.Согласно  ч.1 ст....
3 мая в Национальном Собрании по состоянию на 16:00 часов кандидатом на должность премьер-министра выдвинут Н.Пашинян. Кандидатура выдвинута более 1/3 от общего числа депутатов НС РА. Как известно, 1 мая на специальном заседании Национальное Собрание РА не избрало премьер-министра, согласно же конст...