ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 4-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկություններով ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Խորհրդարանը «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի համաձայն որոշել է նույն օրը՝ հերթական նիստերի ավարտից հետո՝ ժամը 18:30-20:00-ը, անցկացնել ՀՀ ԱԺ լրացուցի...
Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի պետությունների խորհրդարանների նախագահների 4-րդ գագաթնաժողովին մասնակցելու նպատակով Վարշավայում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հունիսի 4-ին հանդիպել է Լեհաստանի Հանրապետության Սեյմի մարշալեկ Մարեկ Կուխչինսկու հետ: Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ Ազ...
«Հայաստան-Ղազախստան միջխորհրդարանական կապերը դրվել են նոր հիմքերի վրա». Վաղարշակ Հակոբյան
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ղազախստան բարեկամական խմբի ղեկավար Վաղարշակ Հակոբյանն ու խմբի անդամներ Էդվարդ Անդրեասյանը, Միքայել Մելքումյանը, Անուշ Բեղլոյանը հունիսի 4-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսին մանրամասներ են ներկայացրել մայիսի 22-ից 24-ը Ղազախստանի Հանրապետության մայրաքաղաք Նուր-Սուլթան կատարած այցից: Բարեկամ...

On June 4, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings and by voting passed the bills debated on the previous day.Under the constitutional law the Rules of Procedure of the National Assembly the parliament made a decision to hold the RA NA additional sitting on the same day, ...
On June 4, the Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan being in Warsaw to take part in the 4th Summit of Parliament Speakers of Central and Eastern Europe met with the Marshal of the Sejm of the Republic of Poland Marek Kuchciński. The Chair of the RA NA Standing Committee on Foreig...
Vagharshak Hakobyan: Armenia-Kazakhstan Inter-Parliamentary Ties Laid on New Bases
At June 4 press conference, the Head of the RA NA Armenia-Kazakhstan Friendship Group Vagharshak Hakobyan and the Group members Edvard Andreasyan, Mikayel Melkumyan, Anush Begloian presented details about the visit to the Capital of the Republic of Kazakhstan Nur-Sultan from May 22-24.The Head of th...