ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 4-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկություններով ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Խորհրդարանը «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի համաձայն որոշել է նույն օրը՝ հերթական նիստերի ավարտից հետո՝ ժամը 18:30-20:00-ը, անցկացնել ՀՀ ԱԺ լրացուցի...
Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի պետությունների խորհրդարանների նախագահների 4-րդ գագաթնաժողովին մասնակցելու նպատակով Վարշավայում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հունիսի 4-ին հանդիպել է Լեհաստանի Հանրապետության Սեյմի մարշալեկ Մարեկ Կուխչինսկու հետ: Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ Ազ...
«Հայաստան-Ղազախստան միջխորհրդարանական կապերը դրվել են նոր հիմքերի վրա». Վաղարշակ Հակոբյան
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ղազախստան բարեկամական խմբի ղեկավար Վաղարշակ Հակոբյանն ու խմբի անդամներ Էդվարդ Անդրեասյանը, Միքայել Մելքումյանը, Անուշ Բեղլոյանը հունիսի 4-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսին մանրամասներ են ներկայացրել մայիսի 22-ից 24-ը Ղազախստանի Հանրապետության մայրաքաղաք Նուր-Սուլթան կատարած այցից: Բարեկամ...

4 июня Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний и голосованием приняло обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты.     Парламент постановил, согласно Регламенту НС, после завершения очередных заседаний в тот же день, в 18:30 - 20:00 часов, созвать дополнител...
4 июня находящийся в Варшаве для участия в четвертом Саммите глав парламентов государств Центральной и Восточной Европы Председатель НС А.Мирзоян встретился с Маршалом Сейма Республики Польша Мареком Кухциньским. Во встрече участвовали также председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Ру...
В.Акопян: “Межпарламентские связи Армения – Казахстан поставлены на новую основу”
4 июня руководитель парламентской группы дружбы Армения – Казахстан В.Акопян и члены группы Э.Андреасян, А.Беглоян и М.Мелкумян представили на созванной пресс-конференции подробности своего визита 22-24 мая в столицу Республики Казахстан город Нур-Султан. Руководитель группы дружбы проинформировал, ...