ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը Ռուբեն Ռուբինյանի նախագահությամբ մայիսի 4-ի նիստում քննարկել է ՀՀ կառավարության 2019 թվականի փետրվարի 8-ի N 65-Ա որոշմամբ հավանության արժանացած` ՀՀ կառավարության ծրագրի 2019 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին զեկույցում ընդգրկված արտա...
Մայիսի 4-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մայիսի 5-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը, սահմանվել...
Մայիսի 4-ին արտահերթ նիստ է գումարել ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը` քննարկելու նոր տիպի կորոնավիրուսով պայմանավորված համավարակի` սոցիալական եւ առողջապահական ոլորտներում  բացասական հետեւանքների եւ դրանց մեղմման միջոցառումների տեսլականն ու ճանապարհային քարտեզը: ...
Մայիսի 4-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ շարունակվել է ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ապրիլի 30-ին հրավիրված հերթական նիստի աշխատանքը: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը քննարկման է ներկայացրել «ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի գործունեության...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն աշխարհում բռնկված նոր տիպի կորոնավիրուսային համավարակի արդյունքում ստեղծված միջազգային իրավիճակի եւ տարբեր երկրների իշխանությունների արձագանքի վերաբերյալ նամակագրային կապի մեջ է գտնվում մի շարք երկրների խորհրդարանների իր գործընկերների հետ: Նախորդ շաբաթվա ըն...
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի մայիսի 4-ի նիստում Միքայել Մելքումյանի նախագահությամբ քննարկվել է «Հայաստանի Հանրապետության եւ Սինգապուրի Հանրապետության միջեւ ծառայությունների առեւտրի եւ ներդրումների մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը,...
Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11։00-ին նախատեսված արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ։...
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11։00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել կից հղումով։...
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից։ ...

At May 4 sitting moderated by Ruben Rubinyan, the RA NA Standing Committee on Foreign Relations debated the foreign policy section included in the report in the Procedure of the RA Government Programme Implementation approved by the Decision N 54-A of 8 February 2019 and Its Results.The key speaker,...
On May 4, the regular sitting of the RA NA Council, presided over by the Speaker of Parliament Ararat Mirzoyan, was held.The draft laws on Making Addenda in the agenda of the fourth session of the seventh convocation of the National Assembly and the agenda of the regular sittings to be convened on M...
On May 4, the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs convened an extraordinary sitting to debate the negative consequences of the pandemic in the social and health care spheres conditioned by the new type of coronavirus, the vision of their mitigation events and the road map.The ...
On May 4, the work of the regular sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs convened on April 30 continued moderated by Vladimir Vardanyan.The Chairman of the Central Electoral Commission Tigran Mukuchyan presented for debate the report on the Activities of the RA Central El...
The President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan is in correspondence through letters with his colleagues of a number of countries related to the international situation created as a result of the new type of coronavirus pandemic outbreak in the world and the response of the authorities of ...
At May 4 sitting of the RA NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Committee moderated by Mikayel Melkumyan the draft law on Ratifying the Agreement on Trade in Services and Investment between the Republic of Armenia and the Republic of Singapore, presented by the RA Deputy Minist...