Փետրվարի 6-ին՝ ժամը 16:00-ին, ԱԺ 334 դահլիճում տեղի կունենա Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ  ԱԺ պատվիրակության անդամների մամուլի ասուլիսը:   ...
«Եվրանեսթ» ԽՎ-ում հայկական պատվիրակության անդամները մանրամասներ են ներկայացրել հանձնաժողովների աշխատանքներից
Փետրվարի 5-ին  Արեւելյան գործընկերության «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովում հայկական պատվիրակության ղեկավար Մխիթար Հայրապետյանը, պատվիրակության անդամներ  Արման Եղոյանը,  Տարոն Սիմոնյանը եւ Նորա Առուստամյանը մանրամասներ են հայտնել հունվարի 28-29-ը Բրյուսելում /Բելգիայի Թագավորությո...
ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի արտահերթ նիստում
Փետրվարի 5-ին տեղի է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի արտահերթ նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել է Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԱՀԿ ԽՎ), Հայաստան-Եվրամիություն խորհրդարանական համագործակցության հանձն...
Ազգային ժողովի նախագահը եւ Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպանը քննարկել են երկկողմ համագործակցության ուղիներն ու հեռանկարները
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 5-ին ընդունել է Հայաստանում Ճապոնիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուն Յամադային: Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր Հայաստանի եւ Ճապոնիայի միջեւ կապերը կայուն եւ դինամիկ զարգանում են: ՀՀ օրենսդիր մարմնի ղե...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 5-ին ընդունել է Հայաստանում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բահաա Էլ Դին Բահգատ Դիսուկիին: Խորհրդարանի ղեկավարը նշել է, որ հայ-եգիպտական հարաբերությունները հիմնված են երկու բարեկամ ժողովուրդների պատմամշակութային ու ավանդա...

Члены армянской делегации в ПА “Евронест” представили работу комиссий
5  февраля глава армянской делегации в ПА “Евронест” Восточного партнерства М.Айрапетян, члены делегации А.Егоян, Т.Симонян и Н.Арустамян сообщили подробности состоявшихся 28-29 января в Брюсселе (Бельгия) работ постоянных комиссий  по вопросам политики, прав человека и демократии, социаль...
5 февраля состоялось внеочередное заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.  Обсужден и утвержден вопрос пропорциональной представленности фракций в международных парламентских организациях – ПА ОБСЕ, Комиссии международного сотрудничества Армения – Евросоюз, ПА ОДКБ, ПА НАТО,...
Председатель НС и посол Японии в Армении обсудили пути и перспективы двустороннего сотрудничества
5 февраля  Председатель НС А.Мирзоян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Японии в Армении Джуна Ямаду.А.Мирзоян отметил, что связи между Арменией и Японией развиваются стабильно и динамично со дня установления дипломатических отношений. По словам главы законодательного органа, открытие по...
5 февраля Председатель НС А.Мирзоян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Арабской Республики Египет (АРЕ) в Армении Бахаа Эль Дин Бахгата Дисукии.Глава парламента отметил, что армяно-египетские отношения опираются на прочные историко-культурные и традиционные связи, выразив уверенность, что сов...