Փետրվարի 6-ին երրորդ գումարման Ազգային ժողովի յոթերորդ նստաշրջանի բացումն սկսվեց ՀՀ պետական հիմնով, այնուհետեւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ներկայացրեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերը, որոնք ԱԺ պատգամավորներն ընդունեցին քվեարկությամբ:Ազգային ժողովի պատգամավորները վերահաստատ...
Հայաստանի Հանրապետությունում ժողովրդավարության խորացումը, ինչպես նաեւ համապատասխան մշակույթի եւ ավանդույթների արմատավորումը գերակա խնդիր է մեր երկրի համար:2005թ. սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի դրական արդյունքով իրականություն դարձավ քաղաքական կոալիցիայի ծրագրային գլխավոր նպատակներից մեկը: Մ...

Открытие седьмой сессии НС третьего созыва 6 февраля началось с исполнения Государственного гимна РА, затем Председатель НС РА Артур Багдасарян представил повестки дня сессии и четырехдневных заседаний, которые депутаты НС приняли голосованием.Депутаты НС подтвердили состав временной счетной комисси...
Углубление демократии в Республике Армения, а также внедрение соответствующей культуры и традиций – приоритетная задача для нашей страны.Положительным итогом референдума по конституционным изменениям 2005 г. стала реальностью одна из главных программных целей политической коалиции. Одновременно это ...