Փետրվարի 6-ին երրորդ գումարման Ազգային ժողովի յոթերորդ նստաշրջանի բացումն սկսվեց ՀՀ պետական հիմնով, այնուհետեւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ներկայացրեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերը, որոնք ԱԺ պատգամավորներն ընդունեցին քվեարկությամբ:Ազգային ժողովի պատգամավորները վերահաստատ...
Հայաստանի Հանրապետությունում ժողովրդավարության խորացումը, ինչպես նաեւ համապատասխան մշակույթի եւ ավանդույթների արմատավորումը գերակա խնդիր է մեր երկրի համար:2005թ. սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի դրական արդյունքով իրականություն դարձավ քաղաքական կոալիցիայի ծրագրային գլխավոր նպատակներից մեկը: Մ...

On February 6 the opening of the seventh session of the National Assembly of the third convocation began with the RA national hymn. The RA National Assembly President Artur Baghdasaryan then presented the agendas of the session and the four-day sittings, and the deputies of the National Assembly vot...
The deepening of democracy in the Republic of Armenia, as well as the rooting of the appropriate culture and traditions is a priority for our country. With the positive outcome of 2005 constitutional amendments referendum one of the major goals of the political coalition’s programme became a reality...