Արարատ Միրզոյանը շարունակում է շնորհավորանքներ ստանալ ԱԺ նախագահ ընտրվելու առթիվ օտարերկրյա պետությունների իր գործընկերներից եւ միջխորհրդարանական կազմակերպությունների ղեկավարներից
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ ընտրվելու առթիվ Արարատ Միրզոյանին շնորհավորել են Բուլղարիայի Ազգային ժողովի նախագահ Ցվետա Կարայանչեւան, Գերմանիայի Բունդեսթագի նախագահ Վոլֆգանգ Շոյբլեն, Իտալիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի նախագահ Ռոբերտո Ֆիկոն, Լեհաստանի Հանրապետության Սեյմի Մարշալեկ Մարեկ Կուխչինսկ...
Հաստատվել են միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում ՀՀ ԱԺ յոթերորդ գումարման պատվիրակությունների կազմերը
Փետրվարի 6-ին տեղի է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի արտահերթ նիստ, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը: Խորհուրդը քննարկել եւ 17 կողմ ու 1 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ հաստատել է միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում ՀՀ ԱԺ յոթերորդ գումարման պատվիրակությունների կազմերը: Այսպիսո...
Խորհրդարանական պատվիրակությունն ամփոփել է ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանի աշխատանքները
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը, պատվիրակության անդամներ Վլադիմիր Վարդանյանը, Միքայել Մելքումյանը, Էդմոն Մարուքյանը, Հովհաննես Իգիթյանը, Տաթեւիկ Հայրապետյանը եւ Սոս Ավետիսյանը փետրվարի 6-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսում ներկայացրել են մանրամա...
«Դիալոգ» կազմակերպոության եւ միջազգային գործերի ռուսաստանյան խորհրդի կողմից համատեղ կազմակերպվող «Հայաստանը եւ Ռուսաստանը նոր քաղաքական պայմաններում» խորագրով միջազգային կլոր սեղանին մասնակցելու համար 2019 թ. փետրվարի 5-7-ը ներառյալ Մոսկվա (Ռուսաստանի Դաշնություն) կգործուղվեն ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Անո...

Ararat Mirzoyan Continues Receiving Congratulations on Being Elected NA President from His Foreign Colleagues and Heads of Inter-Parliamentary Organizations
The Speaker of the National Assembly of Bulgaria Tsveta Karayancheva, the President of the German Bundestag Wolfgang Schäuble, the President of the Deputies Chamber of the Italian Parliament Roberto Fico, the Marshal/Marszałek of the Sejm of the Republic of Poland Marek Kuchciński, the Spe...
Delegation Members of RA NA Seventh Convocation in International Parliamentary Organizations Approved
On February 6, the extraordinary sitting of the RA National Assembly Council, presided over by the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, was held.The Council debated and approved with 17 for and 1 against votes the delegation members of the RA NA seventh convocation in the international parliamentary organ...
Parliamentary Delegation Sums Up PACE Winter Session Works
At February 6 press conference, the Head of the RA Delegation to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Ruben Rubinyan, members of delegation Vladimir Vardanyan, Mikayel Melkumyan, Edmon Marukyan, Hovhannes Igityan, Tatevik Hayrapetyan and Sos Avetisyan presented details on the w...