Արարատ Միրզոյանը շարունակում է շնորհավորանքներ ստանալ ԱԺ նախագահ ընտրվելու առթիվ օտարերկրյա պետությունների իր գործընկերներից եւ միջխորհրդարանական կազմակերպությունների ղեկավարներից
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ ընտրվելու առթիվ Արարատ Միրզոյանին շնորհավորել են Բուլղարիայի Ազգային ժողովի նախագահ Ցվետա Կարայանչեւան, Գերմանիայի Բունդեսթագի նախագահ Վոլֆգանգ Շոյբլեն, Իտալիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի նախագահ Ռոբերտո Ֆիկոն, Լեհաստանի Հանրապետության Սեյմի Մարշալեկ Մարեկ Կուխչինսկ...
Հաստատվել են միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում ՀՀ ԱԺ յոթերորդ գումարման պատվիրակությունների կազմերը
Փետրվարի 6-ին տեղի է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի արտահերթ նիստ, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը: Խորհուրդը քննարկել եւ 17 կողմ ու 1 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ հաստատել է միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում ՀՀ ԱԺ յոթերորդ գումարման պատվիրակությունների կազմերը: Այսպիսո...
Խորհրդարանական պատվիրակությունն ամփոփել է ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանի աշխատանքները
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը, պատվիրակության անդամներ Վլադիմիր Վարդանյանը, Միքայել Մելքումյանը, Էդմոն Մարուքյանը, Հովհաննես Իգիթյանը, Տաթեւիկ Հայրապետյանը եւ Սոս Ավետիսյանը փետրվարի 6-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսում ներկայացրել են մանրամա...
«Դիալոգ» կազմակերպոության եւ միջազգային գործերի ռուսաստանյան խորհրդի կողմից համատեղ կազմակերպվող «Հայաստանը եւ Ռուսաստանը նոր քաղաքական պայմաններում» խորագրով միջազգային կլոր սեղանին մասնակցելու համար 2019 թ. փետրվարի 5-7-ը ներառյալ Մոսկվա (Ռուսաստանի Դաշնություն) կգործուղվեն ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Անո...

А.Мирзоян в связи с избранием Председателем НС продолжает принимать поздравления от коллег иностранных государств и глав межпарламентских организаций
В связи с избранием Председателем НС А.Мирзояна поздравили: председатель НС Болгарии Ц.Караянчева,  председатель Бундестага Германии В.Шойбле, председатель Палаты депутатов парламента Италии Р.Фико, Маршал Сейма Республики Польша М.Кухчински, председатель Сеймаса Литвы В.Пранцкиетис, председате...
Утверждены составы делегаций НС седьмого созыва в международных парламентских организациях
6 февраля состоялось внеочередное заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.В соотношении голосов 17 “за” и 1 “против” Совет утвердил следующие составы делегаций НС РА седьмого созыва в международных парламентских организациях: МПА СНГ – глава делегации Председатель НС А.Мирзоян (фр...
Парламентская делегация обобщила работу зимней сессии ПАСЕ
6 февраля глава парламентской делегации РА в ПАСЕ Р.Рубинян и члены делегации В.Варданян, М.Мелкумян, Э.Марукян, О.Игитян, Т.Айрапетян, С.Аветисян на созванной пресс-конференции представили работу состоявшейся 20-26 января в Страсбурге зимней сессии ПАСЕ.  Глава делегации отметил, что в рамках ...