ԱԺ մշտական հանձնաժողովներիի նիստերում
Ապրիլի 8-ին տեղի ունեցան Ազգային Ժողովի մշտական հանձնաժողովների նիստերը:ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստում` Արմեն Ռուստամյանի նախագահությամբ, քննարկվեց եւ որոշում կայացվեց դրական եզրակացությամբ ապրիլի 11-14–ի չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկել 2004 թվականի հուլիսի 1...
08.04.2005
Ակտիվացնել պատգամավորական բարեկամության խմբերի աշխատանքները
Ապրիլի 8-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամները հանդիպեցին ԳԴՀ տրանսպորտի, շինարարության եւ բնակարանաշինության հարցերի նախարարության խորհրդական-պետքարտուղար Իրիս Գլայկեի եւ Հայաստանում ԳԴՀ դեսպան Հայկե Ռենատա Փայչի հետ:Ողջունելով հյուրերին Հայաստանի Ազգային ժողովում, ...
Ապրիլի 8-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման հինգերորդ ...

At the Sittings of NA Standing Committees
On April 8 the sittings of NA Standing Committees were held.During the sitting of NA Standing Committee on Foreign Relations headed by Armen Roustamyan, they discussed and made a positive decision on including into the four-day draft agenda of April 11-14 the agreement signed on July 13, 2004 in Mos...
Activities of the Parliamentary Friendship Groups
On April 8 the members of RA NA Armenia-Germany met Iris Gleicke, Counselor-State Secretary of the Ministry of Transport, Construction and Housing Affairs of the Federal Republic of Germany and German Ambassador to Armenia Dr. Heike Renate Peitsch.Welcoming the guests in the National Assembly of Arm...
On April 8 NA working deliberation was held, which NA Speaker Artur Baghdasaryan presided. During the deliberation the draft decision on making amendments on the agenda of the fifth session of the third convocation of the National Assembly and the draft agenda of the April 11-14, 2005 NA four-day si...