ԱԺ մշտական հանձնաժողովներիի նիստերում
Ապրիլի 8-ին տեղի ունեցան Ազգային Ժողովի մշտական հանձնաժողովների նիստերը:ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստում` Արմեն Ռուստամյանի նախագահությամբ, քննարկվեց եւ որոշում կայացվեց դրական եզրակացությամբ ապրիլի 11-14–ի չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկել 2004 թվականի հուլիսի 1...
08.04.2005
Ակտիվացնել պատգամավորական բարեկամության խմբերի աշխատանքները
Ապրիլի 8-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամները հանդիպեցին ԳԴՀ տրանսպորտի, շինարարության եւ բնակարանաշինության հարցերի նախարարության խորհրդական-պետքարտուղար Իրիս Գլայկեի եւ Հայաստանում ԳԴՀ դեսպան Հայկե Ռենատա Փայչի հետ:Ողջունելով հյուրերին Հայաստանի Ազգային ժողովում, ...
Ապրիլի 8-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման հինգերորդ ...

8 апреля состоялись заседания постоянных комиссий Национального Собрания.На заседании Постоянной комиссии НС по внешним сношениям под председательством Армена Рустамяна, обсуждалось и было принято решение с позитивным заключением внести в проект повестки дня четырехдневных заседаний 11-14 апреля Сог...
08.04.2005
Активизировать работу депутатских групп дружбы
8 апреля члены депутатской группы дружбы НС РА Армения-Германия встретились с советником-госскретарем Министерства транспорта, стоительства и жилищного строительства ФРГ Ирис Глайке и Послом ФРГ в Армении Хайке Ренатой Пайч.Приветствуя гостей, в Национальном Собрании, председатель депутатской группы...
8 апреля в НС состоялось рабочее совещание под руководством Председателя НС Артура Багдасаряна.Во время совещания обсуждались проект постановления о внесении дополнений в повестке дня пятой сессии НС третьего созыва и проект повестки дня четырехдневных заседаний 11-14 ...