Ապրիլի 8-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ ապրիլի 11--14-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման ն...
Ապրիլի 8-ին ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները  գումարեցին հերթական նիստերը` օրենքների նախագծերի վերաբերյալ Ազգային ժողովին եզրակացություններ ներկայացնելու համար: ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Վարդան Բոստանջյանի նախագահությամբ քննարկվեց «Ապրանքային նշանների մասին» ՀՀ օրենքում փոփ...
Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչը ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովում
ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Հակոբյանը, հանձնաժողովի անդամներ Գագիկ Մելիքյանը, Սուքիաս Ավետիսյանը, Մարզպետունի Մանուկյանը եւ Մխիթար Հարությունյանը ապրիլի 8-ին  հանդիպեցին Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Ժան Միշել Ափփիին եւ Համաշխարհային բանկի հայաս...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի նախաձեռնությամբ ստեղծվում է Երիտասարդական խորհրդարան, ինչի մասին Ազգային ժողովի նախագահը համապատասխան կարգադրություն է ստորագրել: Ապրիլի 8-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպման էր հրավիրել  Երեւանի պետական բուհերի ռեկտորների, ուսանողական խորհու...

8 апреля состоялось рабочее совещание НС, которое вел Председатель НС РА Овик Абраамян.На совещании обсуждались  проекты решений повесток дня девятой сессии НС четвертого созыва и четырехдневных  заседаний НС 11-14 апреля. В  раздел дополнений повестки дня девятой сессии НС вошли 10 в...
8 апреля состоялись очередные заседания постоянных комиссий НС РА – для  представления парламенту заключений комиссий по законопроектам. На заседании Постоянной комиссии по экономическим вопросам под председательством В.Бостанджяна обсуждались поправки в закон “О товарных знаках”, которые ...
Представитель Всемирного банка в Постоянной комиссии НС по социальным вопросам
8 апреля председатель Постоянной комиссии НС по социальным вопросам  А.Акопян, члены комиссии Г.Меликян, С.Аветисян, М.Манукян и М.Арутюнян встретились с руководителем Армянского офиса Всемирного банка (ВБ) Жаном Мишелем Аппи и ответственным по внешним связям  Армянского офиса ВБ В.Саргсян...
По инициативе Председателя НС О.Абраамяна создается Молодежный парламент, о чем спикер парламента подписал соответствующее распоряжение.8 апреля Председатель НС РА собрал на встречу ректоров и председателей студенческих советов ереванских государственных вузов – для обсуждения уже разработанного пор...