Ապրիլի 8-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ ապրիլի 11--14-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման ն...
Ապրիլի 8-ին ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները  գումարեցին հերթական նիստերը` օրենքների նախագծերի վերաբերյալ Ազգային ժողովին եզրակացություններ ներկայացնելու համար: ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Վարդան Բոստանջյանի նախագահությամբ քննարկվեց «Ապրանքային նշանների մասին» ՀՀ օրենքում փոփ...
Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչը ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովում
ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Հակոբյանը, հանձնաժողովի անդամներ Գագիկ Մելիքյանը, Սուքիաս Ավետիսյանը, Մարզպետունի Մանուկյանը եւ Մխիթար Հարությունյանը ապրիլի 8-ին  հանդիպեցին Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Ժան Միշել Ափփիին եւ Համաշխարհային բանկի հայաս...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի նախաձեռնությամբ ստեղծվում է Երիտասարդական խորհրդարան, ինչի մասին Ազգային ժողովի նախագահը համապատասխան կարգադրություն է ստորագրել: Ապրիլի 8-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպման էր հրավիրել  Երեւանի պետական բուհերի ռեկտորների, ուսանողական խորհու...

On April 8 the working consultation of the National Assembly, presided over by RA NA Speaker Hovik Abrahamyan, was held. During the consultation the draft decision on making addenda in the agenda of the ninth session of the National Assembly of the fourth convocation and the draft decision of April ...
On April 8 RA NA standing committees convened the next sittings for submitting the endorsements on the draft laws to the National Assembly.At the sitting of the NA Standing Committee on Economic Affairs presided over by Vardan Bostanjyan the bill on Making Amendments and Addenda to RA Law on Trade m...
World Bank Representative in the NA Standing Committee on Social Affairs
On April 8 the Chairman of the NA Standing Committee on Social Affairs Hakob Hakobyan the committee members Gagik Melikyan, Sukias Avetisyan, Marzpetuni Manukyan and Mkhitar Harutyunyan met with the head of the World Bank Armenia Office Jean-Michel Happi and the responsible of the World Ba...
On the initiative of RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan Youth Parliament is to be created, about which the Speaker of the National Assembly signed a relevant instruction.On April 8 RA NA Speaker Hovik Abrahamyan invited the rectors, chairmen of the students’ councils of Yerevan state high...