ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի ելույթը Միջխորհրդարանական միության 140-րդ գլխավոր վեհաժողովում
«Մեծարգո Նախագահ, գործընկեր խորհրդարանականներ, տիկնայք եւ պարոնայք, թույլ տվեք ելույթս սկսել՝ շնորհակալություն հայտնելով մեզ հյուրընկալողին՝ Կատարի Պետության խորհրդարանին, վեհաժողովի հիանալի կազմակերպման եւ ջերմ ընդունելության համար: Հայտնի լուսավորիչ Յոհան Հայնրիխ Պեստալոցին ասել է. «Այն կրթություն...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն՝ ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ ապրիլի 8-ին գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ՝ օրակարգում ունենալով երեք օրենսդրական նախաձեռնություն: Խորհրդարանի որոշմամբ՝...
Քննարկվել են հայ-ֆիննական խորհրդարանական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆինլանդիա բարեկամական խմբի ներկայացուցիչներն ապրիլի 8-ին հանդիպել են Հայաստանում Ֆինլանդիայի դեսպան Արյա Մակոնենի հետ: Խմբի ղեկավար Գեւորգ Գորգիսյանը կարեւոր է համարել Ֆինլանդիայի՝ ժողովրդավարության եւ խորհրդարանական ավանդույթների հարուստ փորձի ուսումնասիրումը: Երկկողմ բարեկամական հար...
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը Միջխորհրդարանական միության 140-րդ վեհաժողովի աշխատանքների շրջանակում ապրիլի 8-ին հանդիպել է Բելգիայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Զիգֆրիդ Բրակեի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանում տեղի ունեցած քաղաքական փոփոխությունները: Ազգային ժողով...
Խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպել է Իրանի Մեջլիսի նախագահի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 8-ի առավոտյան Միջխորհրդարանական միության 140-րդ վեհաժողովի աշխատանքների շրջանակում հանդիպել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ: Ալի Լարիջանին, ողջունելով Արարատ Միրզոյանին, նշել է, որ կապերը մեր երկու պետությունների մի...
Արարատ Միրզոյանը Կատարի Պետությունում հանդիպել է Միջխորհրդարանական միության գլխավոր քարտուղարի հետ
Միջխորհրդարանական միության 140-րդ վեհաժողովի շրջանակներում ապրիլի 7-ին Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը Կատարում հանդիպել է միության գլխավոր քարտուղար Մարտին Չունգոնգի հետ: Արարատ Միրզոյանը գլխավոր քարտուղարին ներկայացրել է Հայաստանում տեղի ունեցած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ ապրիլի 8-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ...

Statement by RA NA President Ararat Mirzoyan at the 140th General Assembly in Inter-Parliamentary Union
“Distinguished President,Fellow parliamentarians,Ladies and gentlemen,May I start my statement by thanking our host, the Parliament of the State of Qatar for the wonderful organization of the Assembly and warm reception.As it is said by famous educator Johann Heinrich Pestalozzi “The Education we wi...
By the decision of the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, under the Article 100 of the RA Constitution and the Article 41 of the RA Constitutional Law the National Assembly Rules of Procedure on the initiative of the RA Government on April 8, the RA NA extraordinary sitting was convened, having on the a...
Issues on Development of Armenian-Finnish Parliamentary Relations Discussed
On April 8, the representatives of the RA NA Armenia-Finland Friendship Group met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Finland to Armenia Arja Makkonen.The Head of the Group Gevorg Gorgisyan considered important the study of the rich experience of democracy and parliamentary trad...
On April 8, within the framework of the 140th Session works of the Inter-Parliamentary Union the President of the National Assembly Ararat Mirzoyan met with the President of the Chamber of Representatives of Belgium Siegfried Bracke.In the course of the meeting the sides discussed the political chan...
Head of Parliament Meets with Iran’s Majlis Speaker
In the morning of April 8, within the framework of the 140th Session works of the Inter-Parliamentary Union the Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the Majlis Speaker of the Islamic Republic of Iran Ali Larijani.Welcoming Ararat Mirzoyan, Ali Larijani has noted that the ties...
Ararat Mirzoyan Meets with Secretary General of Inter-Parliamentary Union in the State of Qatar
On April 7, within the framework of the 140th Session works of the Inter-Parliamentary Union the President of the National Assembly Ararat Mirzoyan met with the Secretary General Martin Chungong.Ararat Mirzoyan presented to the Secretary General the results of the extraordinary parliamentary el...
By the decision of the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, under the Article 100 of the RA Constitution and the Article 41 of the RA Constitutional Law the National Assembly Rules of Procedure, on the initiative of the RA Government on April 8, at 11:00 an extraordinary sitting of the National Assembly w...