Հուլիսի 9-ին խորհրդարանը շարունակել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ նախորդ օրը գումարված արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած «Ավտոմոբիլային ճանապարհների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը` կից փաթ...
Հուլիսի 9-ին Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ կայացած ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է ՀՀ կառավարության հեղինակած «Պետական նպաստների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ժամանակավոր անաշխատունակության եւ ...
Նախաձեռնությամբ զոհված (մահացած) զինծառայողների ընտանիքի անդամները կարող են ուսանել ՀՀ պետական հավատարմագրված ուսումնական հաստատություններում` ՀՀ պետական բյուջեի միջոցների հաշվին
Հուլիսի 9-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ գումարել է արտահերթ նիստ: Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել եւ դրական եզրակացություն է ստացել ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլ» խմբակցության պատգամավոր Սոֆիա Հովսեփյանի հեղինակած «Զինվորական ծառայության եւ զինծ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ հուլիսի 9-ին հրավիրած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է Կառավարության հեղինակած «ՀՀ ընդերքի մասին օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից նախագծերի փաթեթը։ Այն ուղղված է ընդերքօգտ...
Քննարկվել են Վարչական դատավարության օրենսգրքում եւ «Դատախազության մասին» օրենքում առաջարկվող նոր կարգավորումները
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հուլիսի 9-ի արտահերթ նիստում Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցման ընթացակարգով քննարկվել է ԱԺ պատգամավորներ Արթուր Դավթյանի, Վլադիմիր Վարդանյանի եւ Աննա Կարապետյանի հեղինակած «ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքում լրացումներ կատարել...
Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ: ...
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարողեք հետեւել այստեղ: ...
Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...

9 июля парламент продолжил работу созванной по инициативе депутатов внеочередной сессии.Во втором чтении обсуждены предложенные правительством проекты о внесении изменений и дополнений в законы РА «Об автомобильных дорогах», «О государственных пособиях», «О прокуратуре...
9 июля на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам под председательством Н.Зейналяна во втором чтении обсужден предложенный правительством пакет проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА «О государственных пособиях», «О пос...
Члены семьи погибших (умерших) военнослужащих могут обучаться в государственных аккредитованных учебных заведениях Армении за счет средств Государственного бюджета РА
9 июля созвано внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности под председательством А.Кочаряна.Во втором чтении обсужден и удостоился положительного заключения проект закона о внесении дополнения в Закон РА «О воинской службе и статусе военнослужащего», ...
9 июля на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам под председательством Б.Туняна обсуждены предложенные правительством пакеты проектов о внесении дополнений и изменений в Закон РА «Об автомобильных дорогах», Кодекс РА о недрах и смежные законы.По повестке ...
Обсуждены новые упорядочения в Кодексе административного судопроизводства и в законе «О прокуратуре»
9 июля на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна во втором чтении обсуждены предложенные депутатами НС проекты о внесении изменений и дополнений в Закон РА «О прокуратуре», Кодекс административного судопроизводс...