Մարտի 10-ին Ազգային ժողովը հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքն սկսեց  նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերի հաստատումով: Ազգային ժողովը քվեարկության արդյունքում չընդունեց  նախորդ նիստում քննարկված, պատգամավորների մեկ երրորդի կողմից ներկայացված «2008թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքո...
10.03.2014
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Սերբիայի արտաքին գործերի նախարարին
Մարտի 10-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Սերբիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Իվան Մրկիչին: ՀՀ ԱԺ նախագահը բարձր գնահատելով երկու երկրների քաղաքական հարաբերությունների ներկա մակարդակը` նշեց, որ նախարարի այցը Հայաստան կնպաստի միջպետական հարաբերությունների հետագա սերտացմանն ու ը...

10 марта  НС начало работу очередных четырехдневных заседаний с утверждения проектов повесток дня сессии и четырехдневки.  В итоге голосования НС не приняло проект решения о создании новой Временной комиссии по изучению событий 1-2 марта 2008 г. в Ереване....
10.03.2014
Председатель НС О.Абраамян принял министра иностранных дел Сербии
10 марта Председатель НС О.Абраамян принял министра иностранных дел Республики Сербия Ивана Мркича. Высоко оценивая нынешний уровень политических связей двух стран, Председатель НС отметил, что визит министра в Армению будет способствовать дальнейшему укреплению и расширению межгосударственных отнош...