ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ցավակցական նամակներ է հղել Ալժիրի Ժողովրդական Ժողովրդավարական Հանրապետության խորհրդարանի Մաջլիս ալ-Ումմայի նախագահ Աբդելկադեր Բենսալահին եւ ալ-Մաջլիս ալ-Շաաբի ալ-Վատանիի նախագահ Սաիդ Բուհաջային: «Խոր ցավով տեղեկացանք Ալժիրի Բուֆարիկի օդանավակայանի մերձակայքում ռազմական ին...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը Սանկտ Պետերբուրգում ապրիլի 12-ին հանդիպել է Բելառուսի Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վլադիմիր Անդրեյչենկոյի հետ: ՀՀ խորհրդարանի ղեկավարը դրական է գնահատել հայ-բելառուսական քաղաքական երկխոսության ներկա մակարդակն ու երկու ժողովուրդների միջեւ ձեւավորված բարե...
Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատում ապրիլի 12-ին մեկնարկել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) խորհրդի նիստի աշխատանքը, որին մասնակցել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: Նիստին մասնակցել են նաեւ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը, Բելառուսի, Ղա...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ապրիլի 12-ին խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Գլոբալ Բրիջ կրթահամալիրի աշակերտներն ու ուսուցիչները: Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել ԱԺ հերթական նիստի աշխատանքին: «Բաց դասն» այս անգամ անցկացվել է ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում. այն վարել է ԱԺ պատգամավոր Ռուզա...
ՀՀ Ազգային ժողովն ապրիլի 12-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունել են  նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը:  Սպառելով օրակարգը՝ խորհրդարանն ավարտել է աշխատանքը: ...

The RA NA President Ara Babloyan offered telegrams of condolences to Abdelkader Bensalah and Saïd Bouhadja, the Presidents of Majlis al'umm (Council of the Nation) and al-Majlis al-Sha'abi al-Watani (People's National Assembly) of the Parliament of the People’s Democratic Republic of Algeria.“We lea...
Ara Babloyan Meets with Speaker of House of Representatives of National Assembly of Belarus
On April 12, the RA NA Speaker Ara Babloyan met with the Speaker of the House of Representatives of the National Assembly of Bealrus Vladimir Andreychenko in Saint Petersburg.The Head of the RA Parliament positively assessed the current level of the Armenian-Belarusian political dialogue and the fri...
RA NA Speaker Takes Part in CSTO PA Council Session
On April 12, in Tauride Palace of Saint Petersburg the work of the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organization (CSTO PA) Council Session began, where the RA NA Speaker Ara Babloyan took part.The CSTO Secretary General Yuri Khachaturov, the Heads of the parliaments of Belaru...
On April 12, within the framework of the RA NA Open Doors programme the pupils and teachers of Yerevan Global Bridge Educational Complex visited the parliament.The guests took a tour in the parliament building, observed the work of the NA regular sitting. This time the Open Lesson was held in the RA...
On April 12, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings. The deputies by voting passed the bills debated on the previous day.Covering the agenda the parliament ended the work....