ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ցավակցական նամակներ է հղել Ալժիրի Ժողովրդական Ժողովրդավարական Հանրապետության խորհրդարանի Մաջլիս ալ-Ումմայի նախագահ Աբդելկադեր Բենսալահին եւ ալ-Մաջլիս ալ-Շաաբի ալ-Վատանիի նախագահ Սաիդ Բուհաջային: «Խոր ցավով տեղեկացանք Ալժիրի Բուֆարիկի օդանավակայանի մերձակայքում ռազմական ին...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը Սանկտ Պետերբուրգում ապրիլի 12-ին հանդիպել է Բելառուսի Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վլադիմիր Անդրեյչենկոյի հետ: ՀՀ խորհրդարանի ղեկավարը դրական է գնահատել հայ-բելառուսական քաղաքական երկխոսության ներկա մակարդակն ու երկու ժողովուրդների միջեւ ձեւավորված բարե...
Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատում ապրիլի 12-ին մեկնարկել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) խորհրդի նիստի աշխատանքը, որին մասնակցել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: Նիստին մասնակցել են նաեւ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը, Բելառուսի, Ղա...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ապրիլի 12-ին խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Գլոբալ Բրիջ կրթահամալիրի աշակերտներն ու ուսուցիչները: Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել ԱԺ հերթական նիստի աշխատանքին: «Բաց դասն» այս անգամ անցկացվել է ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում. այն վարել է ԱԺ պատգամավոր Ռուզա...
ՀՀ Ազգային ժողովն ապրիլի 12-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունել են  նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը:  Սպառելով օրակարգը՝ խորհրդարանն ավարտել է աշխատանքը: ...

Председатель НС А.Баблоян направил соболезнования председателю Маджлис аль-Уммы (Совет Нации)  Алжирской Народной Демократической Республики Абдельхадеру Бенсалаху и председателю Маджлис аль-Шаабы аль-Ватани (Национальная народная ассамблея) Саиду Бухадже:  “С глубокой болью узнали о траги...
12 апреля Председатель НС А.Баблоян встретился в Санкт-Петербурге с председателем Палаты представителей НС Беларуси В.Андрейченко.Глава армянского парламента положительно оценил нынешний уровень армяно-белорусского политического диалога и сформировавшиеся между двумя народами крепкие дружественные с...
12 апреля в Таврическом дворце Санкт-Петербурга начало работу заседание Совета ПА ОДКБ, в котором принял участие Председатель НС А.Баблоян.  В заседании участвовали также Генеральный секретарь ОДКБ Ю.Хачатуров, главы парламентов Беларуси, Казахстана, Кыргызстана, России, Таджикистана.По предлож...
12 апреля в рамках программы “Открытые двери”  парламент посетили  учащиеся и учителя ереванского образовательного комплекса “Глобал Бридж”. Гости ознакомились со зданием парламента, следили за работой очередного заседания НС. Открытый урок, проведенный депутатом НС Р.Мурадян, прошел в зал...
12 апреля НС продолжило работу очередных заседаний. Депутаты голосованием  приняли обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты. Исчерпав повестку дня, парламент завершил работу очередных заседаний.      ...