ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ հունվարի 15-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգի եւ հունվարի 18-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը, սահմանվել են նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հա...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունվարի 15-ին հրավիրած նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Անդրանիկ Քոչարյանի, Մխիթար Հայրապետյանի, Արման Բաբաջանյանի հեղինակած ««Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում լրացումներ կատար...

15 января созвано заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.Обсуждены и утверждены проекты повесток дня шестой сессии НС седьмого созыва и  созываемых 18 января очередных заседаний, определена также последовательность обсуждения повесточных вопросов  очередных заседаний.В ...
15 января Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности в первом или втором чтениях обсудила предложенные правительством или депутатами пакеты проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА «О воинской службе и статусе военнослужащего», «Об оружии», «О государственных пособиях», ...