«Մենք դժվար, բայց ճիշտ ճանապարհի վրա ենք»
Փետրվարի 17-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Եվրոպական հանձնաժողովի արտաքին հարաբերությունների եւ Եվրոպական հարեւանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Բենիտա Ֆեռերո-Վալդներին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ժողովրդավարական բարեփոխումներին, էներգ...
17.02.2006
Ազգային ժողովի որոշմամբ` Արմեն Հարությունյանն ընտրվեց մարդու իրավունքների պաշտպան
ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ եւ Ազգային ժողովի կանոնակարգի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ փետրվարի 17-ին տեղի ունեցավ ԱԺ արտահերթ նիստ` շարունակելու նախորդ նիստում ընդհատվածՀՀ մարդու իրավունքների ընտրության հետ կապված քննարկումները: Թեկնածուների վերաբերյալ իրենց...

,,Мы на трудном, но верном пути”
17 февраля Председатель НС РА Артур Багдасарян принял Комиссара Европейской комиссии по внешним связям и политике европейского соседства Бениту Ферреро-Валднер и возглавляемую ею делегацию. В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся демократических реформ, энергетической безопасности и урегул...
Решением Национального Собрания Армен Арутюнян был избран Защитником прав человека
Согласно статьям 70 Конституции РА и 41 Регламента Национального Собрания РА, по инициативе депутатов НС 17 февраля состоялось внеочередное заседание НС с целью продолжения обсуждения вопроса избрания Защитника прав человека, прерванного на предыдущем заседании. Свои точки зрения по выдвинутым канди...