«Մենք դժվար, բայց ճիշտ ճանապարհի վրա ենք»
Փետրվարի 17-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Եվրոպական հանձնաժողովի արտաքին հարաբերությունների եւ Եվրոպական հարեւանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Բենիտա Ֆեռերո-Վալդներին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ժողովրդավարական բարեփոխումներին, էներգ...
17.02.2006
Ազգային ժողովի որոշմամբ` Արմեն Հարությունյանն ընտրվեց մարդու իրավունքների պաշտպան
ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ եւ Ազգային ժողովի կանոնակարգի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ փետրվարի 17-ին տեղի ունեցավ ԱԺ արտահերթ նիստ` շարունակելու նախորդ նիստում ընդհատվածՀՀ մարդու իրավունքների ընտրության հետ կապված քննարկումները: Թեկնածուների վերաբերյալ իրենց...

We Are On a Difficult, But Right Way
On February 17 Arthur Baghdasaryan, President of the National Assembly of the Republic of Armenia received Benita Ferrero-Waldner, European Commissioner of Foreign Relations and European Neighbourhood Policy and the delegation headed by her.Problems on democratic reforms, energy security and the res...
17.02.2006
Armen Harutiunyan was Elected Human Rights Defender by the NA Decision
According to Article 70 of RA Constitution and 41 Article of NA Rules of Procedure a special session of the National Assembly was held on February 17 on the National Assembly’s parliamentarians’ initiative to go on with the discussions, interrupted at the previous session, on the election of the Hum...