Ապրիլի 19-ին տեղի ունեցավ Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի 9-րդ հերթական նստաշրջանը: Սոցիալական հարցերի, աշխատանքի, կրթության, մշակույթի եւ քաղաքացիական հասարակության հարցերով հանձնաժողովի նիստին մասնակցեցին կառույցում ԱԺ պատվիրակության անդամներ Սարգիս Խանդանյանը եւ Նարեկ Մկրտչյանը: Քննարկվեցին ԵՄ...
Վիկտոր Ենգիբարյանի ելույթը Եվրանեսթ ԽՎ լիագումար նստաշրջանում
Ապրիլի 19-ին առցանց ձեւաչափով տեղի ունեցավ Եվրանեսթ ԽՎ լիագումար նստաշրջանը: Կառույցում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Վիկտոր Ենգիբարյանը իր ելույթում նշեց.   «Հարգելի նախագահող, հարգելի գործընկերներ, նախ եւ առաջ ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել զեկույցների համար պարոն Արիեւին եւ պա...
2020-ի սեպտեմբերի 27-ից 44 օր շարունակ հայ զինվորները կռվում էին Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմում: Աշխարհի տարբեր երկրներից հայերը, լսելով պատերազմի մասին, գալիս-հասնում էին հայրենիք:Հայաստանի ամենամեծ ազգային փոքրամասնության ներկայացուցիչները հայերի հետ հավասար 44 օր պայքար մղեցին թշնամու դեմ: Եզդ...
Հայ ռազմագերիների, այլ գերեվարվածների եւ տեղահանված անձանց հարցը կքննարկվի ԵԽԽՎ ապրիլի 20-ի նիստում
«Հայ ռազմագերիների, այլ գերեվարվածների եւ տեղահանված անձանց հարցի քննարկումը քվեարկությամբ ներառվեց ԵԽԽՎ լիագումար նիստի օրակարգում: Քննարկումը տեղի կունենա վաղը»,-տեղեկացրել է ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը:   ...
Խորհրդարանն ընդունեց քննարկված օրենքների նախագծերը
Ապրիլի 19-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց հերթական նիստերի աշխատանքը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը տեղեկացրեց, որ օրակարգում ընդգրկված երկու հարցերը նախաձեռնողի առաջարկությամբ տեղափոխվում են հաջորդ հերթական նիստերի օրակարգ: Խորհրդանանը քվեարկությամբ ընդունեց ապրիլի 16-ին քննարկված օրենքների նախագծ...

On April 19, the 9th Ordinary Session of the Euronest Parliamentary Assembly was held. The members of the NA Delegation Sargis Khandanyan and Narek Mkrtchyan took part at the Meeting of Euronest PA Committee on Social Affairs, Employment, Education, Culture and Civil Society.Issues on the coronaviru...
Viktor Yengibaryan’s Speech at Euronest PA Plenary Session
On April 19, the Euronest PA Plenary Session was held in online format. The Head of the NA Delegation to the organization Viktor Yengibaryan noted in his speech:“Dear Chairman, distinguished colleagues, First of all, I would like to express my gratitude to Mr Ariev and Mr Halicki for their reports.I...
From 27 September 2020, the Armenian soldiers were fighting in the war unleashed by Azerbaijan for 44 days. The Armenians from different countries of the world hearing about the war, came to their homeland. The representatives of the largest national minority in Armenia fought against the enemy for ...
Item of Armenian Prisoners of War, Other Captives and Displaced Persons to Be Discussed at April 20 PACE Session
“The debate of the item the Armenian prisoners of war, other captives and displaced persons was included by voting in the agenda of PACE Plenary Session. The discussion will be held tomorrow,” the Head of the RA NA Delegation to PACE Ruben Rubinyan informed....
On April 19, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings.The RA NA Speaker Ararat Mirzoyan informed that the two items included in the agenda would be moved to the agenda of the next regular sittings by the initiator’s proposal.The parliament by voting passed the draft laws d...