Ապրիլի 19-ին տեղի ունեցավ Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի 9-րդ հերթական նստաշրջանը: Սոցիալական հարցերի, աշխատանքի, կրթության, մշակույթի եւ քաղաքացիական հասարակության հարցերով հանձնաժողովի նիստին մասնակցեցին կառույցում ԱԺ պատվիրակության անդամներ Սարգիս Խանդանյանը եւ Նարեկ Մկրտչյանը: Քննարկվեցին ԵՄ...
Վիկտոր Ենգիբարյանի ելույթը Եվրանեսթ ԽՎ լիագումար նստաշրջանում
Ապրիլի 19-ին առցանց ձեւաչափով տեղի ունեցավ Եվրանեսթ ԽՎ լիագումար նստաշրջանը: Կառույցում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Վիկտոր Ենգիբարյանը իր ելույթում նշեց.   «Հարգելի նախագահող, հարգելի գործընկերներ, նախ եւ առաջ ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել զեկույցների համար պարոն Արիեւին եւ պա...
2020-ի սեպտեմբերի 27-ից 44 օր շարունակ հայ զինվորները կռվում էին Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմում: Աշխարհի տարբեր երկրներից հայերը, լսելով պատերազմի մասին, գալիս-հասնում էին հայրենիք:Հայաստանի ամենամեծ ազգային փոքրամասնության ներկայացուցիչները հայերի հետ հավասար 44 օր պայքար մղեցին թշնամու դեմ: Եզդ...
Հայ ռազմագերիների, այլ գերեվարվածների եւ տեղահանված անձանց հարցը կքննարկվի ԵԽԽՎ ապրիլի 20-ի նիստում
«Հայ ռազմագերիների, այլ գերեվարվածների եւ տեղահանված անձանց հարցի քննարկումը քվեարկությամբ ներառվեց ԵԽԽՎ լիագումար նիստի օրակարգում: Քննարկումը տեղի կունենա վաղը»,-տեղեկացրել է ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը:   ...
Խորհրդարանն ընդունեց քննարկված օրենքների նախագծերը
Ապրիլի 19-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց հերթական նիստերի աշխատանքը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը տեղեկացրեց, որ օրակարգում ընդգրկված երկու հարցերը նախաձեռնողի առաջարկությամբ տեղափոխվում են հաջորդ հերթական նիստերի օրակարգ: Խորհրդանանը քվեարկությամբ ընդունեց ապրիլի 16-ին քննարկված օրենքների նախագծ...

19 апреля состоялась 9-я очередная сессия Парламентской Ассамблеи (ПА) Евронест. В заседании Комитета по социальным вопросам, труду, образованию, культуре и гражданскому обществу приняли участие члены делегации НС С.Ханданян и Н.Мкртчян.Обсуждались вопросы, связанные с воздействием коронавируса и пу...
Выступление В.Енгибаряна на пленарной сессии ПА Евронест
19 апреля в онлайн-формате  состоялась пленарная сессия ПА Евронест. Глава  делегации НС в структуре В.Енгибарян в своем выступлении отметил:«Уважаемый председательствующий, уважаемые коллеги,прежде всего хочу поблагодарить за доклады г-на Ариева и г-на Галицкого....
С 27 сентября 2020 г. в течение 44 дней армянские солдаты сражались в войне, развязанной Азербайджаном. Армяне со всего мира устремились на родину.Представители крупнейшего национального меньшинства в Армении 44 дня боролись с врагом наравне с армянами. Езиды с первых же дней сформировали добровольч...
20 апреля на заседании ПАСЕ будет обсужден вопрос армянских военнопленных, других пленных и перемещенных лиц
«Обсуждение вопроса армянских военнопленных, других пленных и перемещенных лиц включено голосованиeм в повестку дня пленарного заседания ПАСЕ. Обсуждение состоится завтра», - сообщил глава делегации НС РА в ПАСЕ Р.Рубинян....
19 апреля Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний.Председатель НС А.Мирзоян сообщил, что включенные в повестку дня два вопроса по предложению инициатора переносятся в повестку следующих очередных заседаний.НС голосованием приняло обсуждавшиеся 16 апреля проекты законов....