ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպել է Ղազախստանի դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հունվարի 20-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Ղազախստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաեւի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին: Կարեւորվել են կայունությունն ու խաղաղությունը տարածաշրջանում եւ  այդ ուղղությամբ երկու երկր...
Շարունակվել են ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակության հանդիպումներն Իսրայելում
Հունվարի 19-ին ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը եւ նրա կազմում Իսրայել մեկնած մի շարք հասարակական գործիչներ մասնակցել են Հայաստան-Իսրայել հասարակական միջազգային երկրորդ համաժողովին, որը տեղի է ունեցել Թել Ավիվում: Միջոցառման բացմանը ելույթներով հանդես են եկել Հայաստանի եւ Իսրայելի միջեւ խորհրդարան...

20 января вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным послом Казахстана в РА Т.Уразаевым. В ходе встречи стороны обратились к ситуации в регионе. Подчеркнута важность региональной стабильности и мира и предпринимаемых в этом направлении шагов двух стран. В этом контексте вице-...
20.01.2017
Продолжены встречи парламентской делегации РА в Израиле
19 января прибывшая в Израиль парламентская делегация РА и в ее составе общественные деятели приняли участие во втором международном общественном форуме Армения – Израиль в Тель-Авиве.  На открытии мероприятия выступили руководители парламентских групп дружбы между Арменией и Израилем Т.Плосков...