ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ապրիլի 20-ին ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաեւին: Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների զարգացմանը, կարեւորել միջխորհրդարանական կապերի առավել խորացումը: Ն...
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2018 թ. 1-ին եռամսյակի ընթացքում ՀՀ Ազգային ժողովին ուղղված նամակների վիճակագրական տվյալները: Ընդունվել, գրանցվել եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանին է հանձնվել քաղաքացիների 132 նամակ: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներին է հանձնվել 80, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր...

RA NA Vice President Arpine Hovhannisyan Receives Ambassador of Kazakhstan to Armenia
On April 20, the RA NA Vice President Arpine Hovhannisyan received Timur Urazayev, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to Armenia.In the course of the meeting the parties touched upon the development of the relations between the two countries and highlighted th...
The General Divsion of the NA Staff announced the statistical data of the letters addressed to the RA National Assembly for 2018 first quarter results of letter considerations.The citizens’ 132 letters have been accepted, registered and delivered to the RA National Assembly President Ara Babloyan. 8...