Մայիսի 20-ին Բիշքեկում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի արտագնա նիստին: Պատվիրակության կազմում էին ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը եւ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյա...
ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի արտագնա նիստին մասնակցելու նպատակով Բիշքեկում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մայիսի 19-ին հանդիպել է Ղազախստանի Հանրապետության խորհրդարանի Մաժիլիսի նախագահ Նուրլան Նիգմատուլինի հետ: Ողջունելով գործընկերոջը՝ Արարատ Միրզոյանը համոզմունք է հայտնել,...
ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի արտագնա նիստին մասնակցելու նպատակով Բիշքեկում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ: Գոհունակությամբ արձանագրելով հանդիպման փաստը` կողմերը կարեւորել են նման ձեւաչափեր...

20 мая делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном приняла участие в выездном заседании Совета ПА ОДКБ в Бишкеке. В составе делегации – вице-спикер НС А.Симонян и председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности А.Кочарян.  До начала заседания глав парламентов П...
19 мая Председатель НС А.Мирзоян, участвующий в Бишкеке в выездном заседании Совета ПА ОДКБ, встретился с Председателем Мажилиса Парламента Республики Казахстан Н.Нигматулиным.   Приветствуя коллегу, А.Мирзоян выразил уверенность, что совместными усилиями можно придать новый импульс армяно...
Председатель НС А.Мирзоян, находящийся в Бишкеке для участия в выездном  заседании Совета ПА ОДКБ, встретился с Председателем Госдумы ФС РФ В.Володиным.  Стороны с удовлетворением отметили важность встреч в подобном формате, а также необходимость неформальных контактов глав двух парламенто...