Մայիսի 20-ին Բիշքեկում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի արտագնա նիստին: Պատվիրակության կազմում էին ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը եւ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյա...
ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի արտագնա նիստին մասնակցելու նպատակով Բիշքեկում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մայիսի 19-ին հանդիպել է Ղազախստանի Հանրապետության խորհրդարանի Մաժիլիսի նախագահ Նուրլան Նիգմատուլինի հետ: Ողջունելով գործընկերոջը՝ Արարատ Միրզոյանը համոզմունք է հայտնել,...
ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի արտագնա նիստին մասնակցելու նպատակով Բիշքեկում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ: Գոհունակությամբ արձանագրելով հանդիպման փաստը` կողմերը կարեւորել են նման ձեւաչափեր...

On May 20, the delegation led by the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan took part in the in the visiting sitting of the CSTO Parliamentary Assembly Council. The NA Deputy Speaker Alen Simonyan and the Chair of the NA Standing Committee on Defense and Security Andranik Kocharyan were in the delegation.Bef...
Speaker of RA National Assembly Ararat Mirzoyan Meets with Speaker of Mazhilis of Parliament of Kazakhstan Nurlan Nigmatulin
On May 19, the Speaker of the National Assembly being in Bishkek to take part in the visiting sitting of the CSTO Parliamentary Assembly Council met with the Speaker of Mazhilis of the Parliament of the Republic of Kazakhstan Nurlan Nigmatulin.Welcoming his colleague Ararat Mirzoyan has expressed co...
RA NA Speaker Ararat Mirzoyan Meets with Chairman of RF Federal Assembly State Duma Viacheslav Volodin
The Speaker of the National Assembly Ararat Mirzoyan being in Bishkek to take part in the visiting sitting of the CSTO PA Council had a meeting with the Chairman of the RF Federal Assembly State Duma Viacheslav Volodin. Recording with satisfaction the fact of the meeting the sides emphasized the imp...