ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հայկական երկու հանրապետությունների նախագահների, ՀՀ վարչապետի եւ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 27-րդ տարեդարձի առթիվ սեպտեմբերի 21-ին այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել իրենց կյանքը...
21.09.2018
Արա Բաբլոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ անկախության հռչակման 27-րդ տարեդարձի առթիվ
«Սիրելի հայրենակիցներ, այսօր Հայաստանում, Արցախում թե Սփյուռքում մենք տոնում ենք Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 27-րդ տարեդարձը: Անցած քսանյոթ տարիները մեզ համար եղան պետականաշինության, ժողովրդավարության հաստատման ու քաղաքացիական հասարակության ձեւավորման տարիներ: Եղան պետական ու հասար...

Председатель НС Ара Баблоян посетил воинский пантеон “Ераблур”
21 сентября Председатель НС Ара Баблоян вместе с президентами двух армянских республик, премьер-министром РА и Его Святейшеством Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым в связи с 27-й годовщиной независимости РА посетил воинский пантеон “Ераблур”, воздав дань уважения памяти павших за независимость ...
21.09.2018
Поздравление Ара Баблояна к 27-й годовщине провозглашения Независимости РА
“Дорогие соотечественники,сегодня в Армении, Арцахе и Диаспоре празднуем 27-ю годовщину провозглашения Независимости РА.  Прошедшие 27 лет стали для нас годами государственного строительства, утверждения демократии и формирования гражданского общества. Стали вехами преобразования всех сфер госу...