ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հայկական երկու հանրապետությունների նախագահների, ՀՀ վարչապետի եւ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 27-րդ տարեդարձի առթիվ սեպտեմբերի 21-ին այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել իրենց կյանքը...
21.09.2018
Արա Բաբլոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ անկախության հռչակման 27-րդ տարեդարձի առթիվ
«Սիրելի հայրենակիցներ, այսօր Հայաստանում, Արցախում թե Սփյուռքում մենք տոնում ենք Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 27-րդ տարեդարձը: Անցած քսանյոթ տարիները մեզ համար եղան պետականաշինության, ժողովրդավարության հաստատման ու քաղաքացիական հասարակության ձեւավորման տարիներ: Եղան պետական ու հասար...

On September 21, the RA NA Speaker on the 27th anniversary of the Independence of the Republic of Armenia, with the Presidents of the two Armenian Republics, the RA Prime Minister and the Catholicos of All Armenians Karekin II visited Yerablur military pantheon and paid tribute to the memory of...
21.09.2018
Congratulatory Address by Ara Babloyan on 27th Anniversary of Declaration of RA Independence
“Dear compatriots,Today in Armenia, in Artsakh and in the Diaspora we are celebrating the 27th anniversary of declaration of the Independence of the Republic of Armenia.The past twenty-seven years are years of state building, establishment of democracy and formation of civil society. There have been...