Արա Բաբլոյանը ներկա է գտնվել Երեւանի հիմնադրման 2800-ամյակին նվիրված տոնական գալա համերգին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հոկտեմբերի 21-ի երեկոյան տիկնոջ հետ մայրաքաղաքի Հանրապետության հրապարակում ներկա է գտնվել Երեւանի հիմնադրման 2800-րդ տարեդարձի առթիվ կազմակերպված տոնական գալա համերգին: Միջոցառմանը ներկա են եղել նաեւ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը, ՀՀ առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատ...
21.10.2018
Արա Բաբլոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Երեւանի հիմնադրման 2800-րդ տարեդարձի առթիվ
«Սիրելի հայրենակիցներ, սրտանց շնորհավորում եմ Երեւանի հիմնադրման 2800-րդ տարեդարձի առթիվ: Երեւանը բերդաքաղաքից վաղուց դարձել է Արարատի հայացքի ներքո տարածված եւ արագ զարգացող մեծ ու գեղեցիկ քաղաք, ռազմապաշտպանական կառույցից վերածվել է քաղաքաշինության ասպարեզում իրականացված սխրանքի, ձեռք է բերել թամա...

Ара Баблоян на праздничном гала-концерте в честь 2800-летия основания Еревана
Председатель НС Ара Баблоян вечером 21 октября присутствовал на площади Республики на праздничном гала-концерте в честь 2800-летия основания Еревана.  На мероприятии присутствовали также вице-спикер НС Арпине Ованнисян, и.о. первого заместителя премьер-министра РА Арарат Мирзоян, и.о. заместите...
21.10.2018
Поздравление Ара Баблояна к 2800-летию основания Еревана
“Дорогие соотечественники,поздравляю вас с 2800-летием основания  Еревана. Из города-крепости Ереван превратился в быстро развивающийся большой и прекрасный город под оком Арарата, из военно-оборонительного поста – в градостроительный подвиг, приобрел уникальный, таманяновский, облик,...