ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի մայիսի 23-ի նիստում Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է Սերգեյ Բագրատյանի հեղինակած «Դատական ակտերի հարկադիր կատարման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը: Ըստ պատգամավորի՝ նախաձեռնության անհրաժեշտությունը...
Սեմինար-քննարկում՝ նվիրված խորհրդարանի եւ Հաշվեքննիչ պալատի փոխգործակցության իրավական խնդիրներին
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (ԳՄՀԸ) «Հանրային ֆինանսների կառավարում Հարավային Կովկասում» ծրագրի հետ համատեղ մայիսի 23-ին անցկացրել է «Խորհրդարանի բյուջետային վերահսկողության գործիքակազմ. արտաքին հաշվեքննություն»...
Քննարկվել են հարկային համակարգի բարեփոխմանն ուղղված նախագծեր
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ մայիսի 23-ին հրավիրած արտահերթ նիստում շարունակել է պատգամավորներ Ալեն Սիմոնյանի.  Սիփան Փաշինյանի, Նաիրա Զոհրաբյանի հեղինակած «Վիճակախաղերի մասին» եւ «Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի եւ խաղատների մասին» ՀՀ օր...
Քննարկվել են «Բռնադատվածների մասին» եւ «Փաստաբանության մասին» օրենքներում առաջարկվող փոփոխություններն ու լրացումները
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Նաիրա Զոհրաբյանի նախագահությամբ մայիսի 23-ի նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է «Բռնադատվածների մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Արտակ Ասատրյանը նշ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մայիսի 23-ին ընդունել է Շվեդիայի Թագավորությունից ժամանած ներկայացուցչական պատվիրակությանը, որի կազմում էին Շվեդիայի զարգացման համագործակցության գործակալության, Արտաքին գործերի նախարարության բարձրաստիճան անձինք, ՀՀ-ում Շվեդիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիա...
Մայիսի 22-ին մեկնարկել է ԱԺ Հայաստան-Ղազախստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի այցը Նուր-Սուլթան: Այցի շրջանակում բարեկամական խմբի անդամները հանդիպել են Ղազախստանի Հանրապետության խորհրդարանի Ստորին պալատի՝ Մաժիլիսի նախագահի տեղակալ Վլադիմիր Բոժկոյի, Մաժիլիսի Ղազախստան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամ...
Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովում հայկական պատվիրակության ղեկավար Բաբկեն Թունյանը, պատվիրակության անդամներ Վահե Էնֆիաջյանը եւ Արտակ Մանուկյանը մայիսի 23-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսում մանրամասներ են ներկայացրել կառույցի՝ մայիսի 15-16-ը Բաթումիում տեղի ունեցած աշխատան...
Ռուբեն Ռուբինյանը հանդիպումներ է ունեցել Ֆրանսիայի Սենատում
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը մայիսի 22-ին Փարիզում հանդիպումներ է ունեցել Ֆրանսիայի Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության եւ զինված ուժերի հանձնաժողովի նախագահ Քրիստիան Կամբոնի եւ Եվրոպական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Ժան Բիզեի հետ: Հանդ...
Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 12:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղումով: ...
Մայիսի 23-ին` ժամը 11:00-ին, 334 դահլիճում տեղի կունենա Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Բաբկեն Թունյանի եւ պատվիրակության անդամների մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն Բաթումիում տեղի ունեցած ՍԾՏՀ ԽՎ նիստերի վերաբերյ...

At May 23 sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan the bill on Making Addendum to the Law on Judicial Acts Compulsory Enforcement was debated `in the first reading. The deputy Anna Karapetyan and the representative of the Government, the RA D...
Seminar-Discussion on Legal Problems of Cooperation between Parliament and Audit Chamber
On May 23, the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs jointly with the Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH (German Federal Enterprise for International Cooperation) Public Financial Management in the South Caucasus held a seminar-discussion ...
Draft Laws on Tax System Reforms Debated
At May 23 extraordinary sitting moderated by Babken Tunyan the RA NA Standing Committee on Economic Affairs continued the debate of the draft laws on Amending the RA Laws on Lotteries and on Winning Games, Games via Internet Winning and Casinos authored by the deputies Alen Simonyan, Sipan Pashinyan...
Amendments and Addenda Being Proposed to the Laws on the Repressed and on Advocacy Discussed
At May 23 sitting moderated by Naira Zohrabyan, the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs debated the draft law on Making Addendum to the RA Law on the Repressed. The RA First Deputy Minister of Justice Artak Asatryan presented the draft law.The Committee member S...
On May 23, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the representational delegation (the high ranking officials of the Swedish International Development Cooperation Agency/Sida, the Ministry of Foreign Affairs) that had arrived from the Kingdom of Sweden and the Ambassador ...
On May 22, the visit of the NA Armenia-Kazakhstan Parliamentary Friendship Group to Nur-Sultan began. Within the framework of the visit the members of the Friendship Group met with the Deputy Speaker of Mazhilis of the Lower Chamber of Parliament of the Republic of Kazakhstan Vladimir Bozhko, the He...
RA NA Delegation to PABSEC Presents Details about Work of Committees
At May 23 press conference, the Head of the Armenian delegation to the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Cooperation (PABSEC) Babken Tunyan, the members of the delegation Vahe Enfiajyan and Artak Manukyan presented details about the works done in Batumi on May 15-16.According to Babke...
Ruben Rubinyan Has Meetings in Senate of France
On May 22, in Paris the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan had meetings with the Chair of the Committee on Foreign Relations, Defense and Armed Forces of the Senate of France Christian Cambon and the Chair of the Committee on European Affairs Jean Bizet.During ...