Խորհրդարանականները հանդիպեցին Արցախի տեղահանված բնակչության ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Տաթեւիկ Հայրապետյանը եւ Հովհաննես Իգիթյանը փետրվարի 22-ին հանդիպեցին Արցախի տեղահանված բնակչության ներկայացուցիչների հետ: «Վերադարձ դեպի Քաշաթաղ» ՀԿ-ի գործադիր տնօրեն Կարինե Մովսեսյանի, «Մերան» պաշտոնաթերթի գլխավոր խմբագիր Զոհրաբ Ըռքո...
Հաշվեքննիչ պալատի եզրակացությունները պետբյուջեի վեց ամիսների կատարման վերաբերյալ
Փետրվարի 23-ին տեղի ունեցավ ԱԺ հաշվեքննության եւ աուդիտի հարցերի ենթահանձնաժողովի ընդլայնված կազմով նիստը: Մասնակցեցին ԱԺ պատգամավորներ, Հաշվեքննիչ պալատի անդամներ, ՀՀ էկոնոմիկայի եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունների, ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության ներկայացուցիչն...
Փետրվարի 23-ին տեղի ունեցավ ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության հանդիպումը ՀՀ-ում  Շվեդիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնի հետ: ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը ներկայացրեց Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի հետեւանքով ս...
Արարատ Միրզոյանն ընդունեց Հայաստանում Բելառուսի դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 23-ին ընդունեց Հայաստանում Բելառուսի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկին: Շնորհավորելով նշանակման կապակցությամբ՝ ԱԺ նախագահը վստահություն հայտնեց, որ դեսպանն իր ավանդը կունենա Հայաստանի եւ Բելառուսի գործընկերային հարաբերությունների առ...
Կան մեխանիզմներ, որոնք կարող են կանխարգելել ատելության խոսքի տարածումը
Համացանցային տիրույթում ատելության խոսքի դեմ պայքարի կարգավորման եւ հատկապես ինքնակարգավորման մեխանիզմները փորձագետներ Արա Ղազարյանի եւ Դավիթ Ասատրյանի ուշադրության կենտրոնում էին ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի շրջանակում փետրվարի 18-ին ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնա...
Պատերազմից հետո ՀՎ Կովկասում տեղի է ունենում խոշոր դերակատարների ուժերի եւ ազդեցությունների վերադասավորում. Արա Այվազյան
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ փետրվարի 23-ին կայացած նիստում ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանն անդրադարձավ տարածաշրջանային մի շարք հարցերի: Նրա գնահատմամբ՝ 44-օրյա պատերազմից հետո Հարավային Կովկասում տեղի է ունենում թե՛ տարածաշրջանային, թե՛ խոշոր դերակատարների ուժեր...
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ: ...

Парламентарии встретились с представителями перемещенного населения Арцаха
22 февраля депутаты фракции НС «Мой шаг» Т.Айрапетян и О.Игитян встретились с представителями перемещенного населения Арцаха. Социально-политические проблемы были обсуждены с исполнительным директором общественной организации (ОО) "Возвращение в Кашатаг" К.Мовсесян, главным редактором официальной га...
Заключения Аудиторской палаты об исполнении госбюджета за полугодие
23 февраля состоялось расширенное заседание парламентской подкомиссии по аудиту. В нем приняли участие депутаты НС, члены Аудиторской палаты, представители министерств экономики, по чрезвычайным ситуациям, территориального управления и инфраструктуры, специалисты.В повестке заседания – текущие ...
23 февраля состоялась встреча делегации НС РА в ПА ОБСЕ с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Швеция в РА Патриком Свенссоном.Глава делегации НС РА в ПА ОБСЕ А.Конджорян представил ситуацию, сложившуюся в результате войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха. В частности, был поднят во...
А.Мирзоян принял посла Беларуси в Армении А.Конюка
23 февраля Председатель НС А.Мирзоян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Беларуси в Армении А.Конюка.Поздравив с назначением, Председатель НС выразил уверенность, что посол внесет свой вклад в дальнейшее углубление партнерских отношений между Арменией и Беларусью. Спикер НС от...
Механизмы, способные предотвратить распространение языка вражды
18 февраля в Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам в центре внимания экспертов А.Казаряна и Д.Асатряна были механизмы регулирования борьбы с разжиганием ненависти в Интернет-домене и особенно саморегулирования в рамках Программы развития ООН. Был представлен исследов...
Ара Айвазян: «После войны силы и влияние основных игроков на Южном Кавказе перестраиваются»
23 февраля на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции министр иностранных дел РА А.Айвазян затронул ряд региональных вопросов. В его оценке, после 44-дневной войны на Южном Кавказе происходит перегруппировка сил и влияний как региональных, так и основных иг...