Խորհրդարանականները հանդիպեցին Արցախի տեղահանված բնակչության ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Տաթեւիկ Հայրապետյանը եւ Հովհաննես Իգիթյանը փետրվարի 22-ին հանդիպեցին Արցախի տեղահանված բնակչության ներկայացուցիչների հետ: «Վերադարձ դեպի Քաշաթաղ» ՀԿ-ի գործադիր տնօրեն Կարինե Մովսեսյանի, «Մերան» պաշտոնաթերթի գլխավոր խմբագիր Զոհրաբ Ըռքո...
Հաշվեքննիչ պալատի եզրակացությունները պետբյուջեի վեց ամիսների կատարման վերաբերյալ
Փետրվարի 23-ին տեղի ունեցավ ԱԺ հաշվեքննության եւ աուդիտի հարցերի ենթահանձնաժողովի ընդլայնված կազմով նիստը: Մասնակցեցին ԱԺ պատգամավորներ, Հաշվեքննիչ պալատի անդամներ, ՀՀ էկոնոմիկայի եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունների, ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության ներկայացուցիչն...
Փետրվարի 23-ին տեղի ունեցավ ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության հանդիպումը ՀՀ-ում  Շվեդիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնի հետ: ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը ներկայացրեց Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի հետեւանքով ս...
Արարատ Միրզոյանն ընդունեց Հայաստանում Բելառուսի դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 23-ին ընդունեց Հայաստանում Բելառուսի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկին: Շնորհավորելով նշանակման կապակցությամբ՝ ԱԺ նախագահը վստահություն հայտնեց, որ դեսպանն իր ավանդը կունենա Հայաստանի եւ Բելառուսի գործընկերային հարաբերությունների առ...
Կան մեխանիզմներ, որոնք կարող են կանխարգելել ատելության խոսքի տարածումը
Համացանցային տիրույթում ատելության խոսքի դեմ պայքարի կարգավորման եւ հատկապես ինքնակարգավորման մեխանիզմները փորձագետներ Արա Ղազարյանի եւ Դավիթ Ասատրյանի ուշադրության կենտրոնում էին ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի շրջանակում փետրվարի 18-ին ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնա...
Պատերազմից հետո ՀՎ Կովկասում տեղի է ունենում խոշոր դերակատարների ուժերի եւ ազդեցությունների վերադասավորում. Արա Այվազյան
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ փետրվարի 23-ին կայացած նիստում ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանն անդրադարձավ տարածաշրջանային մի շարք հարցերի: Նրա գնահատմամբ՝ 44-օրյա պատերազմից հետո Հարավային Կովկասում տեղի է ունենում թե՛ տարածաշրջանային, թե՛ խոշոր դերակատարների ուժեր...
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ: ...

Parliamentarians Meet with Representatives of Population Displaced from Artsakh
On February 22, the deputies of My Step Faction of the RA National Assembly Tatevik Hayrapetyan and Hovhannes Igityan met with the representatives of population displaced from Artsakh. Political and social problems were discussed with the Executive Director of the NGO 'Return to Kashatagh' Karine Mo...
Conclusions of Audit Chamber on State Budget Six-Month Implementation
On February 23, the sitting of the NA Audit Sub-Committee in enlarged format was held. The NA deputies, the members of the Audit Chamber, the representatives from the RA Ministry of Economy and Emergency Situations, the RA Ministry of Territorial Administration and Infrastructures and the specialist...
On February 23, the meeting of the RA NA Delegation to the OSCE Parliamentary Assembly with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Sweden to the Republic of Armenia Patrik Svensson was held.The Head of the RA NA Delegation to the OSCE Parliamentary Assembly Hayk Konjoryan...
Ararat Mirzoyan Receives Ambassador of Belarus to Armenia Alexander Konyuk
On February 23, the RA NA President Ararat Mirzoyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Belarus to Armenia Alexander Konyuk.Congratulating the Ambassador on his appointment, the NA President expressed confidence that the Ambassador would have his contri...
There are Mechanisms That Can Prevent Spreading of Hate Speech
On February 18, at the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs within the framework of the UNDP Project the experts Ara Ghazaryan and David Asatryan focused on the mechanisms of the regulation of combating hate speech on the territorial network. The report of the surve...
After War Rearrangement of Great Players\' Forces and Influences Takes Place in South Caucasus: Ara Aivazian
At February 23 sitting of the Standing Committee on Regional and Eurasian Integration, the RA Minister of Foreign Affairs Ara Aivazian touched upon a number of regional issues. To his assessment, after 44-dat war a rearrangement of the regional, big players’ forces and influences takes place in Sout...