«Հարգելի գործընկերներ, մինչեւ մեր օրակարգի հաստատումը, ես պահանջում եմ, որ մենք անդրադառնանք մի աննախադեպ երեւույթի, հատկապես, որ այս նստաշրջանի օրակարգի հիմնական թեմաներից մեկը լրագրողների եւ խոսքի ազատության պաշտպանությունն է: Խոսքը Բելառուսում ձերբակալված բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինի մասին է: Հիշեցնե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հունվարի 24-ին ընդունել է Ճապոնիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էյջի Տագուչիին: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում՝ Գալուստ Սահակյանը դրական է գնահատել վերջին տարիներին Հայաստանի եւ Ճապոնիայի միջեւ խորհրդարանական հարաբերությունների աշխուժացումը: Նա հույս է հայտնել, որ Ճա...
«Հայաստանի ժողովուրդն ընտրել է ժողովրդավարության ուղին եւ որեւէ արտաքին խոչընդոտ չի կարող մեզ շեղել այդ ուղուց». Հերմինե Նաղդալյան
Հունվարի 23-ին Ստրասբուրգում մեկնարկած ԵԽԽՎ հունվարյան նստաշրջանի լիագումար նիստում՝ ԵԽԽՎ բյուրոյի եւ մշտական հանձնաժողովի ընթացիկ զեկույցի ձեւաչափում, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը, եւս մեկ անգամ օգտագործելով առիթը, անդրադարձել է Հայաստանում սահմանադր...

Выступление члена делегации НС РА Н.Зограбян на заседании ПАСЕ
“Уважаемые коллеги, до утверждения нашей повестки дня, я требую, чтобы мы обратились к беспрецедентному явлению, особенно, когда одной из основных повесточных тем этой сессии является защита журналистов и свободы слова. Речь об арестованном в Беларуси блогере А.Лапшине. Напомню, Лапшин обладает двой...
24 января Председатель НС Г.Саакян  принял Чрезвычайного и Полномочного посла Японии Эйджи Тагучи.Приветствуя посла в парламенте,  Председатель НС Г.Саакян  положительно оценил оживление парламентских связей между Арменией и Японией в последние годы. Он выразил надежду, что деятельнос...
Э.Нагдалян: “Народ Армении избрал путь демократии, и ни одно внешнее препятствие не может свернуть нас с этого пути”
23 января на пленарном заседании стартовавшей в Страсбурге январской сессии ПАСЕ, в рамках текущего доклада Бюро и постоянных комиссий ПАСЕ, вице-спикер НС РА, глава делегации Армении в ПАСЕ Э.Нагдалян, воспользовавшись случаем,  вновь обратилась к последовавшим после референдума по конституцио...