«Հարգելի գործընկերներ, մինչեւ մեր օրակարգի հաստատումը, ես պահանջում եմ, որ մենք անդրադառնանք մի աննախադեպ երեւույթի, հատկապես, որ այս նստաշրջանի օրակարգի հիմնական թեմաներից մեկը լրագրողների եւ խոսքի ազատության պաշտպանությունն է: Խոսքը Բելառուսում ձերբակալված բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինի մասին է: Հիշեցնե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հունվարի 24-ին ընդունել է Ճապոնիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էյջի Տագուչիին: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում՝ Գալուստ Սահակյանը դրական է գնահատել վերջին տարիներին Հայաստանի եւ Ճապոնիայի միջեւ խորհրդարանական հարաբերությունների աշխուժացումը: Նա հույս է հայտնել, որ Ճա...
«Հայաստանի ժողովուրդն ընտրել է ժողովրդավարության ուղին եւ որեւէ արտաքին խոչընդոտ չի կարող մեզ շեղել այդ ուղուց». Հերմինե Նաղդալյան
Հունվարի 23-ին Ստրասբուրգում մեկնարկած ԵԽԽՎ հունվարյան նստաշրջանի լիագումար նիստում՝ ԵԽԽՎ բյուրոյի եւ մշտական հանձնաժողովի ընթացիկ զեկույցի ձեւաչափում, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը, եւս մեկ անգամ օգտագործելով առիթը, անդրադարձել է Հայաստանում սահմանադր...

“Dear colleagues, before the approval of our agenda, I demand that we really need to discuss an unprecedented phenomenon in this part-session, especially since a major theme of it is the protection of journalists and other media representatives. That phenomenon is seen in the arrest of Belarus blogg...
On January 24, the RA NA Speaker Galust Sahakyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan to Armenia Eiji Taguchi.Welcoming the Ambassador in the parliament, Galust Sahakyan positively assessed the enlivening of the parliamentary relations between Armenia and Japan in recent ye...
Hermine Naghdalyan: People of Armenia Have Chosen the Path of Democracy and None of External Obstacles Can Make Us Deviate from That Route
On January 23, at PACE Winter plenary session started in Strasbourg in the format of the current report of PACE Bureau and Standing Committee, the RA NA Deputy Speaker, the Head of the Armenian Delegation to PACE Hermine Naghdalyan, once again taking advantage, touched upon the processes followed by...