«Հայկական սփյուռքի շնորհիվ մենք դարձել ենք ավելի մրցունակ եւ գլոբալ ազգ». Արմեն Աշոտյան
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հուլիսի 24-ին ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիային: Ողջունելով հյուրին Ազգային ժողովում՝ Արմեն Աշոտյանը կարեւորել է Արգենտինայի հետ հարաբերությունների ընթացքը...
Արա Բաբլոյանը մասնակցել է Հայկական ակնաբուժության նախագծի 15-րդ միջազգային համաժողովի բացմանը
Հուլիսի 24-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը մասնակցել է Հայկական ակնաբուժության նախագծի 15-րդ միջազգային համաժողովի բացմանը, որը նվիրված է ակնաբուժությանը եւ նեոնատոլոգիային: Համաժողովին մասնակցում են մասնագետներ ԱՄՆ-ից, Եվրոպայից, ԱՊՀ երկրներից, կովկասյան տարածաշրջանից, Կենտրոնական Ասիայից եւ Միջին Ա...

Armen Ashotyan: Due to Armenian Diaspora We Have Become More Competitive and a Global Nation
On July 24, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan received Gonzalo Urriolabeitia, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Embassy of the Argentine Republic to Armenia. Welcoming the guest in the National Assembly, Armen Ashotyan highlighted the pro...
24.07.2017
Ara Babloyan Takes Part in Opening of 15th International Conference of Armenian EyeCare Project
On July 24, the RA NA President Ara Babloyan took part in the opening of the 15th International Conference of the Armenian EyeCare Project, which is dedicated to Ophthalmology and Neonatology.Specialists from the USA, Europe, the CIS Countries, Caucasus Region, Central Asia and Middle East take part...