«Հայկական սփյուռքի շնորհիվ մենք դարձել ենք ավելի մրցունակ եւ գլոբալ ազգ». Արմեն Աշոտյան
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հուլիսի 24-ին ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիային: Ողջունելով հյուրին Ազգային ժողովում՝ Արմեն Աշոտյանը կարեւորել է Արգենտինայի հետ հարաբերությունների ընթացքը...
Արա Բաբլոյանը մասնակցել է Հայկական ակնաբուժության նախագծի 15-րդ միջազգային համաժողովի բացմանը
Հուլիսի 24-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը մասնակցել է Հայկական ակնաբուժության նախագծի 15-րդ միջազգային համաժողովի բացմանը, որը նվիրված է ակնաբուժությանը եւ նեոնատոլոգիային: Համաժողովին մասնակցում են մասնագետներ ԱՄՆ-ից, Եվրոպայից, ԱՊՀ երկրներից, կովկասյան տարածաշրջանից, Կենտրոնական Ասիայից եւ Միջին Ա...

А.Ашотян: “Благодаря армянской диаспоре мы стали более конкурентоспособной и глобальной нацией”
24 июля председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Ашотян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Аргентинской Республики в РА Гонзало Урриолабеитиа.Приветствуя гостя в НС, А.Ашотян подчеркнул важность отношений с Аргентиной, качественного сотрудничества на межпарламентских площадках ...
24.07.2017
А.Баблоян присутствовал на открытии 15-й международной конференции Армянского офтальмологического проекта
24 июля Председатель НС А.Баблоян присутствовал на открытии 15-й международной  конференции Армянского офтальмологического проекта, посвященного офтальмологии и неонатологии. В конференции приняли участие специалисты из США, Европы, стран СНГ, Кавказского региона, Центральной Азии и Ближнего Во...