Միքայել Մելքումյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Չեխիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պետր Միկիսկայի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը հուլիսի 25-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Չեխիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պետր Միկիսկայի հետ: Ողջունելով դեսպանին՝ Միքայել Մելքումյանը ներկայացրել է Հայաստանում ստեղծված քաղաքական իրավիճակը, անդրադարձել կառավարության հակամենաշնորհային եւ հակակոռուպցի...
25.07.2018
Սփյուռքահայ դպրոցականներն ու մանկավարժներն այցելել են ՀՀ Ազգային ժողով
Հուլիսի 25-ին ՀՀ Ազգային ժողով են այցելել Նյու-Յորքի Բրուկլինի հայկական համայնքի մի խումբ դպրոցականներ եւ մանկավարժներ։ Հյուրերը շրջել են խորհրդարանում, ծանոթացել օրենսդիր իշխանության անցուդարձին, եղել նիստերի դահլիճում։ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի արարողակարգի վարչության պետի տեղակալ Մարուսյա Ասատրյանը ներկա...

Mikayel Melkumyan Meets with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Czech Republic to RA Petr Mikyska
On July 25, the RA NA Vice President Mikayel Melkumyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Czech Republic to the RA Petr Mikyska.Welcoming the Ambassador Mikayel Melkumyan presented the political situation created in Armenia, touched upon the steps directed to the implementa...
25.07.2018
Diaspora Schoolchildren and Pedagogues Visit RA National Assembly
On July 25, a group of schoolchildren and pedagogues of New York Brooklyn Armenian Community visited the RA National Assembly.The guests took a tour in the parliament and got acquainted with the events of the legislative power and had been in the Session Hall.The Deputy Head of the Protocol Departme...