ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 24-ին հրավիրած նիստում քննարկել է ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության հեղինակած «Սահմանադրական դատարանի դատավոր (անդամ) Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու մաս...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 25-ին տեղի ունեցած աշխատանքային քննարկման ընթացքում անդրադարձել է Սեւանա լճում արդյունագործական ձկնորսության խնդիրներին եւ անտառամերձ գյուղերում վառելանյութի ա...
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովում  սեպտեմբերի 25-ին հրավիրած նիստում «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 71-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն` որոշում է  կայացվել «Կրթության մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելո...
Ներկայացվել են «Մեդիայի ազատության» թեմայով միջազգային խորհրդարանական աշխատաժողովի արդյունքները
Սեպտեմբերի 25-ին հրավիրված ասուլիսում ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Գայանե Աբրահամյանը եւ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամ Աննա Կոստանյանը մանրամասներ են ներկայացրել սեպտեմբերի 9-11-ը Լոնդոնում «Մեդիայի ազատության» թեմայով միջազգային խորհրդարանական աշխատաժողովին՝ իրենց եւ «Բարգավաճ Հայաս...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը ելույթով հանդես է եկել Ռուսաստանի Սոչի քաղաքում ընթացող ՍԾՏՀ ԽՎ իրավաքաղաքական հարցերի հանձնաժողովի 54-րդ նիստում: ԱԺ փոխնախագահը նշել է, որ այս հանձնաժողովը վեհաժողովին հիմնական քաղաքական ազդակներ հղողն է: Վահե Էնֆիաջյանը ելույթում անդրադարձել է ճանապարհային ո...
Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 14:00-ին տեղի ունենալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
Սեպտեմբերի 25-ին՝ ժամը 11:00-ին, ՀՀ ԱԺ 334 դահլիճում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Աննա Կոստանյանի, Շաքե Իսայանի եւ Գայանե Աբրահամյանի՝ Մեդիայի ազատության թեմայով միջազգային խորհրդարանական աշխատաժողովին մասնակցելու վերաբերյալ մամուլի ասուլիսը: ...

24 сентября Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна обсудила предложенный фракцией “Мой шаг” проект решения НС “Об обращении в Конституционный суд по вопросу прекращения полномочий судьи (члена) КС Г.Товмасяна”, а также проекты о внесении изменени...
25 сентября Постоянная комиссия НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы на рабочем обсуждении обратилась к проблемам развития промышленного рыбоводства и альтернативных видов топлива в селах лесной зоны. В дебатах участвовали заместит...
25 сентября Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта на созванном заседании, согласно ч.3 ст.71 “Регламента НС”, вынесла решение об отсрочке на два месяца обсуждения проекта о внесении дополнения в закон РА “Об образовании”.    ...
Представлены итоги международного парламентского семинара на тему “Свобода медиа”
25 сентября на созванной пресс-конференции депутаты НС Г.Абраамян (“Мой шаг”) и А.Костанян (“Просвещенная Армения”) представили подробности работы состоявшегося в Лондоне 9-11 сентября семинара на тему “Свобода медиа” и своего участия в нем вместе с членом фракции ППА Ш.Исаян. На семинаре обсуждены ...
Вице-спикер НС В.Энфиаджян выступил на состоявшемся в Сочи (РФ) 54-м заседании Комитета ПАЧЭС по правовым и политическим вопросам. Он отметил, что данный комитет посылает Ассамблее ключевые политические импульсы. В своем выступлении вице-спикер обратился к политико-правовому взаимодействию и развити...