ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 24-ին հրավիրած նիստում քննարկել է ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության հեղինակած «Սահմանադրական դատարանի դատավոր (անդամ) Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու մաս...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 25-ին տեղի ունեցած աշխատանքային քննարկման ընթացքում անդրադարձել է Սեւանա լճում արդյունագործական ձկնորսության խնդիրներին եւ անտառամերձ գյուղերում վառելանյութի ա...
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովում  սեպտեմբերի 25-ին հրավիրած նիստում «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 71-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն` որոշում է  կայացվել «Կրթության մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելո...
Ներկայացվել են «Մեդիայի ազատության» թեմայով միջազգային խորհրդարանական աշխատաժողովի արդյունքները
Սեպտեմբերի 25-ին հրավիրված ասուլիսում ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Գայանե Աբրահամյանը եւ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամ Աննա Կոստանյանը մանրամասներ են ներկայացրել սեպտեմբերի 9-11-ը Լոնդոնում «Մեդիայի ազատության» թեմայով միջազգային խորհրդարանական աշխատաժողովին՝ իրենց եւ «Բարգավաճ Հայաս...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը ելույթով հանդես է եկել Ռուսաստանի Սոչի քաղաքում ընթացող ՍԾՏՀ ԽՎ իրավաքաղաքական հարցերի հանձնաժողովի 54-րդ նիստում: ԱԺ փոխնախագահը նշել է, որ այս հանձնաժողովը վեհաժողովին հիմնական քաղաքական ազդակներ հղողն է: Վահե Էնֆիաջյանը ելույթում անդրադարձել է ճանապարհային ո...
Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 14:00-ին տեղի ունենալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
Սեպտեմբերի 25-ին՝ ժամը 11:00-ին, ՀՀ ԱԺ 334 դահլիճում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Աննա Կոստանյանի, Շաքե Իսայանի եւ Գայանե Աբրահամյանի՝ Մեդիայի ազատության թեմայով միջազգային խորհրդարանական աշխատաժողովին մասնակցելու վերաբերյալ մամուլի ասուլիսը: ...

At September 24 sitting moderated by the Chair of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan, the Committee debated the NA draft decision on Applying to the Constitutional Court on Suspending the Authorities of the Judge (member) of the Constitutional Court (CC) Hrayr...
Issues on Development of Industrial Fishery and Alternative Fuels
On September 25, during the meeting the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment touched upon the problems of the industrial fishery in Lake Sevan and the issues on alternative fuel in the forest zone villages.The RA Deputy Minister o...
At September 25 sitting of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport, under the Paragraph 3 of the Article 71 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly a decision was made to postpone the debate of the draft law on Making A...
Results of the International Parliamentary Seminar on Media Freedom Presented
At September 25 press conference, the member of the RA NA My Step Faction Gayane Abrahamyan and the member of the Bright Armenia Faction Anna Kostanyan presented details on their participation in the International Parliamentary Seminar on Media Freedom in London on September 9-11 and the participati...
Vahe Enfiajyan Delivers a Speech at the 54th Legal and Political Affairs Committee Meeting
The RA NA Vice President Vahe Enfiajyan delivered a speech at the 54th Legal and Political Affairs Committee Meeting going on in the city of Sochi, Russia. The NA Vice President has noted that this Committee is the one boosting main political impetuses to the Assembly. In his speech Vahe Enfiajyan t...