Ինովացիոն զարգացումը օրենսդիրների քննարկման առանցքում
Ազգային ժողովի փետրվարի 27-ին մեկնարկած չորսօրյա նիստերի օրակարգում ընդգրկված է 38 օրակարգային հարցեւ 17 միջազգային պայմանագիր: ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի ներկայացմամբ խորհրդարանականները օրակարգը հաստատելուց հետո անցան ներառված հարցերի քննարկմանը: Իսկ մինչ այդ, ԱԺ փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանը տեղ...
27.02.2006
Խորհրդային կարգերի հաստատման առաջին իսկ օրից Ադրբեջանին բռնակցված հայաբնակ տարածքների նկատմամբ  հետեւողականորեն կիրառվել է հայաթափման քաղաքականություն: 1988 թվականի փետրվարից խորհրդային, ապա նաեւ անկախ Ադրբեջանի իշխանությունները  սանձազերծեցին այս քաղաքականության մի նոր արյունոտ փուլ, որի ...

Иновационное развитие в центре внимания обсуждений законодателей
В повестку дня четырехдневных заседаний Национального Собрания, начавшихся 27 февраля, включены 38 вопросов и 17 международных договоров.После процедуры утверждения проекта повестки дня заседания по представлению Председателя НС Артура Багдасаряна парламентарии начали обсуждение включенных в него во...
27.02.2006
С первых дней установления советской власти в отношении насильственно присоединенных к Азербайджану территорий, населенных армянами, последовательно проводилась политика искоренения армян.С февраля 1988 года советские власти Азербайджана, а в дальнейшем и власти независимого Азербайджана начал...