Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Էլենի Թեոխարուսի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՅԴ Եվրոպայի հայ դատի հանձնախմբի ղեկավար Գասպար Կարապետյանի ուղեկցությամբ սեպտեմբերի 29-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերն ուշ երեկոյան ծաղիկներ են խոնարհել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժ...
Արա Բաբլոյանը հանդիպել է Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 29-ին Ստեփանակերտում հանդիպել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հետ: Քննարկվել են հայկական երկու պետությունների խորհրդարանների համագործակցության հեռանկարները: ...
Արա Բաբլոյանն Արցախում այցելել է ուռուցքաբանական կենտրոն
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը Ստեփանակերտ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարար Արայիկ Բաղրյանի ուղեկցությամբ այցելել է Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ուռուցքաբանական կենտրոն, որտեղ ծանոթացել է նորաստեղծ կենտրոնի պայմաններին: Կենտրոնը կ...
Շարունակվում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի աշխատանքային այցն Արցախի Հանրապետություն: Սեպտեմբերի 29-ին Արա Բաբլոյանը Ստեփանակերտում հանդիպել է ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: Հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների ղեկավարները կարճատեւ առանձնազրույցի ընթացքում քննարկել են միջխորհրդարանական...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում է: Սեպտեմբերի 28-ին Արա Բաբլոյանը Ստեփանակերտում ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Էլենի Թեոխարուսին եւ Կիպրոսի խորհրդարանի անդամներ Յորղոս Պերդիկիսին ու Միխալիս Գիորգալասին: Այցն Արցախ նախաձեռնել է ՀՅԴ Եվրոպայի Հայ դ...

On September 29, the delegation headed by the Member of the European Parliament Eleni Theocharous accompanied by the Head of the ARF Europe Hai Dat/Armenian Cause Committee Gaspar Karapetian visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.Late in the evening the guests laid flowers at eternal fire eternali...
Ara Babloyan Meets with President of Artsakh Bako Sahakyan
On September 29, the RA NA Speaker met with the President of Artsakh Republic Bako Sahakyan. The perspectives of the cooperation of the parliaments of the Armenian two states were discussed. ...
Ara Babloyan Visits Oncological Centre
The RA NA President Ara Babloyan visited Oncological Centre of the Ministry of Healthcare of Artsakh accompanied by the Minister of Healthcare of Artsakh Republic Arayik Baghryan within the framework of his working visit to Stepanakert, where he got acquainted with the conditions of the newly create...
The working visit of the RA NA Speaker Ara Babloyan to Artsakh Republic (AR) continues.On September 29, Ara Babloyan met with the AR NA Speaker Ashot Ghulyan in Stepanakert.During the short tête-à-tête the heads of the parliaments of the Armenian two republics discussed issues regarding the inter-pa...
RA NA President Ara Babloyan Receives Member of European Parliament Eleni Theocharous
The RA NA President Ara Babloyan is in the Artsakh Republic on a working visit.On September 28, Ara Babloyan received the Member of the European Parliament Eleni Theocharous and Members of the Parliament of Cyprus Giorgos Perdikis and Giorgallas Michalis. The Head of the ARF Europe Hai Dat/Armenian ...