Խորհրդարանը Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն՝ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 29-ին գումարել է արտահերթ նիստ: Օրակարգում ընդգրկված էր ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Նաիրա Զոհրաբյանի, Գեւորգ Պետրոսյանի, Լենա Նազարյանի, Ալեն Սիմոնյա...
Քննարկվել են հայ-բելգիական հարաբերությունների զարգացմանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Բելգիա բարեկամական խմբի ղեկավար Տաճատ Վարդապետյանը, խմբի անդամներ Հովիկ Աղազարյանը եւ Արմեն Ռուստամյանը հոկտեմբերի 29-ին հանդիպել են Բելգիայի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ժան-Ժակ Ֆլաոյի գլխավորած պատվիրակության հետ: Քննարկվել են հայ-բելգիական հարաբերությունների զարգացմանը եւ երկու ժ...

On October 29, under the Article 100 of the Constitution and Article 41 of the Constitutional Law the NA Rules of Procedure, the parliament convened an extraordinary sitting on the NA deputies’ initiative. The legislative package on Making Amendments and Addenda to the RA Constitutional Law, on Amen...
Issues on Development of Armenian-Belgian Relations Discussed
On October 29, the Head of the RA NA Armenia-Belgium Friendship Group Tatshat Vardapetyan, members of the group Hovik Aghazaryan and Armen Rustamyan met with the delegation led by the Member of the House of Representatives of Belgium Jean-Jacques Flahaux.Issues on the development of the Armenian-Bel...