Խորհրդարանը Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն՝ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 29-ին գումարել է արտահերթ նիստ: Օրակարգում ընդգրկված էր ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Նաիրա Զոհրաբյանի, Գեւորգ Պետրոսյանի, Լենա Նազարյանի, Ալեն Սիմոնյա...
Քննարկվել են հայ-բելգիական հարաբերությունների զարգացմանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Բելգիա բարեկամական խմբի ղեկավար Տաճատ Վարդապետյանը, խմբի անդամներ Հովիկ Աղազարյանը եւ Արմեն Ռուստամյանը հոկտեմբերի 29-ին հանդիպել են Բելգիայի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ժան-Ժակ Ֆլաոյի գլխավորած պատվիրակության հետ: Քննարկվել են հայ-բելգիական հարաբերությունների զարգացմանը եւ երկու ժ...

Национальное Собрание не приняло предлагаемые поправки в Избирательный кодекс
29 октября парламент, согласно ст.100 Конституции РА и ст.41 конституционного закона РА “Регламент Национального Собрания”, созвал по инициативе депутатов внеочередное заседание. В повестке дня – предложенный группой депутатов НС законодательный пакет о внесении изменений и дополнений в законы РА “О...
29.10.2018
Обсуждены вопросы развития армяно-бельгийских отношений
29 октября руководитель парламентской группы дружбы Армения – Бельгия Тачат Вардапетян, члены группы Овик Агазарян и Армен Рустамян встретились с делегацией, возглавляемой членом Палаты представителей Бельгии Жан-Жаком Флайо.Обсуждены вопросы развития армяно-бельгийских отношений и укрепления дружбы...