ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Հունաստան բարեկամական խմբի անդամներ Վլադիմիր Վարդանյանը, Արուսյակ Ջուլհակյանը եւ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը նոյեմբերի 29-ին հանդիպել են Հունաստանի խորհրդարանի Հունաստան-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Դիմիտրիոս Մարկոպուլոսի եւ նրա ...
ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Զեյնալյանը ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում նոյեմբերի 24-26-ը մասնակցել է Սանկտ Պետերբուրգում կայացած ԱՊՀ ՄԽՎ սոցիալական քաղաքականության եւ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նիստին: Քննարկվել են առողջապահական, ...
Նոյեմբերի 29-ին Մոսկվայում առցանց տեղի է ունեցել ՀԱՊԿ ԽՎ  խորհրդի եւ ԽՎ-ի  14-րդ համատեղ լիագումար նիստը: Նիստի օրակարգում է եղել «Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահի ընտրության մասին» հարցը: ՀԱՊԿ-ում նախագահող պետության խորհրդարանի ղեկավար...

29 ноября члены группы дружбы НС Армения-Греция В.Варданян, А.Джулакян и председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян встретились с председателем группы дружбы Греция-Армения греческого парламента Димитриосом Маркопулосом и членами возглавляемой им делегации.Приветс...
Председатель Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения Н.Зейналян в составе делегации во главе с Председателем НС А.Симоняном принял участие в заседании Комиссии МПА СНГ по социальной политике и правам человека, состоявшемся в Санкт-Петербурге 24-26 ноября. Обсуждались модельные законы по з...
29 ноября в Москве в онлайн-режиме прошло совместное 14-ое пленарное заседание ПА и Совета ПА ОДКБ.В повестке дня вопрос “О Председателе Парламентской Ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности”.Глава парламента председательствующего в ОДКБ государства, Председатель Национа...