ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Հունաստան բարեկամական խմբի անդամներ Վլադիմիր Վարդանյանը, Արուսյակ Ջուլհակյանը եւ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը նոյեմբերի 29-ին հանդիպել են Հունաստանի խորհրդարանի Հունաստան-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Դիմիտրիոս Մարկոպուլոսի եւ նրա ...
ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Զեյնալյանը ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում նոյեմբերի 24-26-ը մասնակցել է Սանկտ Պետերբուրգում կայացած ԱՊՀ ՄԽՎ սոցիալական քաղաքականության եւ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նիստին: Քննարկվել են առողջապահական, ...
Նոյեմբերի 29-ին Մոսկվայում առցանց տեղի է ունեցել ՀԱՊԿ ԽՎ  խորհրդի եւ ԽՎ-ի  14-րդ համատեղ լիագումար նիստը: Նիստի օրակարգում է եղել «Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահի ընտրության մասին» հարցը: ՀԱՊԿ-ում նախագահող պետության խորհրդարանի ղեկավար...

Delegation of Hellenic Parliament Hosted in National Assembly
On November 29, the members of the RA NA Armenia-Greece Friendship Group Vladimir Vardanyan, Arusyak Julhakyan and the Chair of the NA Standing Committee on European Integration Arman Yeghoyan met with the Chair of the Greece-Armenia Friendship Group of Hellenic Parliament Dimitrios Markopoulos and ...
Narek Zeynalyan Takes Part in Meeting of IPA CIS Permanent Commission on Social Policy and Human Rights in Saint Petersburg
The Chair of the NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs Narek Zeynalyan in the delegation led by the RA NA President Alen Simonyan on November 24-26 took part in the meeting of the IPA CIS Permanent Commission on Social Policy and Human Rights held in Saint Petersburg. Model laws on...
On November 29, in Moscow the 14th CSTO PA Council and the PA joint plenary session was held via videoconference. The item on the Election of the Chairman of the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organization (CSTO PA) was on the agenda of the session.The Head of Parliament of...