70 կողմ ձայնով Աննա Վարդապետյանն ընտրվել է ՀՀ գլխավոր դատախազ: Այս մասին հունիսի 29-ին գումարված ԱԺ արտահերթ նստաշրջանում տեղեկացրել է ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը: ԱԺ 107 պատգամավորից քվեարկությանը մասնակցել է 70 պատգամավոր. բոլորն էլ կողմ են քվեարկել: ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, շ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հունիսի 29-ին ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության կենտրոնական վարչության ատենապետ Միքայել Խարապյանի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին՝ Հակոբ Արշակյանը շնորհավորել է կուսակցության հիմնադրման 100-ամյակի կապակցությամբ, կարեւորել կառույցի անցած...

А.Вардапетян избрана Генеральным прокурором РА 70 голосами “за”. Об этом заявил 29 июня на внеочередном заседании парламента председатель Счетной комиссии НС Н.Бабаян.Из 107 депутатов НС в голосовании приняли участие 70 депутатов. Все проголосовали в пользу кандидата.Председатель НС А.Симонян, поздр...
29 июня вице-спикер НС А.Аршакян принял делегацию во главе с председателем Центрального правления партии “Рамкавар Азатакан” (ПРА) М.Харапяном.Приветствуя гостей, А.Аршакян поздравил со 100-летием основания партии, подчеркнул пройденный путь и роль структуры в государственном строительстве и сохране...