Մարտի 30-ին տեղի է ունեցել ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը Արտակ Դավթյանի նախագահությամբ: Նիստում քննարկվել է ԱԺ պատգամավոր Թեւան Պողոսյանի հեղինակած «Բարձրագույն եւ հետբուհական մասնագիտական կրթության մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարել...
Մարտի 30-ին ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը, պատվիրակության անդամներ Նաիրա Զոհրաբյանը, Նաիրա Կարապետյանը եւ Վահան Բաբայանը հանդիպել են Միացյալ Թագավորության Համայնքների պալատի պատգամավոր, ԵԽԽՎ-ում բրիտանական պատվիրակության անդամ Մարկ Պրիտչարդի հետ: Ողջունելով ...
Մարտի 29-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է Տավուշի մարզի Բերքաբեր եւ Բարեկամավան համայնքների ղեկավարների հետ: Հանձնաժողովի՝ մարտի 19-ին Տավուշի մարզ կատարած այցի ընթացքում պայմանավորվածություն էր ձեռք բերվել խորհր...

30 марта состоялось заседание Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта под председательством А.Давтяна.На заседании обсужден проект закона о внесении дополнения в закон РА “О высшем и послевузовском образовании”, которым предлагается не назначать в Совет упр...
30 марта вице-спикер НС, глава делегации НС РА в ПАСЕ Э.Нагдалян, члены делегации Н.Зограбян, Н.Карапетян и В.Бабаян встретились с депутатом Палаты общин Соединенного Королевства, членом британской делегации в ПАСЕ Марком Притчардом.Приветствуя гостя, Э.Нагдалян высоко оценила уровень сотрудничества...
29 марта председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян встретился с главами общин Беркабер и Барекамаван Тавушской области.В ходе поездки комиссии 19 марта в Тавушскую область была достигнута договоренность о встрече в парламенте для более д...