Մարտի 30-ին տեղի է ունեցել ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը Արտակ Դավթյանի նախագահությամբ: Նիստում քննարկվել է ԱԺ պատգամավոր Թեւան Պողոսյանի հեղինակած «Բարձրագույն եւ հետբուհական մասնագիտական կրթության մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարել...
Մարտի 30-ին ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը, պատվիրակության անդամներ Նաիրա Զոհրաբյանը, Նաիրա Կարապետյանը եւ Վահան Բաբայանը հանդիպել են Միացյալ Թագավորության Համայնքների պալատի պատգամավոր, ԵԽԽՎ-ում բրիտանական պատվիրակության անդամ Մարկ Պրիտչարդի հետ: Ողջունելով ...
Մարտի 29-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է Տավուշի մարզի Բերքաբեր եւ Բարեկամավան համայնքների ղեկավարների հետ: Հանձնաժողովի՝ մարտի 19-ին Տավուշի մարզ կատարած այցի ընթացքում պայմանավորվածություն էր ձեռք բերվել խորհր...

On March 30, the sitting of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport moderated by Artak Davtyan was held.The draft law on Amending the RA Law on Higher and Post-Graduate Professional Education authored by the NA deputy Tevan Poghosyan was debated.The Deputy Minister ...
On March 30, the NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Delegation to PACE Hermine Naghdalyan, members of the Delegation Naira Zohrabyan, Naira Karapetyan and Vahan Babayan met with the Member of the House of Commons of the United Kingdom, Member of the British Delegation to PACE Mark Pritchard.We...
On March 29, the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Koryun Nahapetyan met with the heads of Berkaber and Barekamavan communities of Tavush Marz.During the visit of the Committee to Tavush Marz on March 19, an agreement was reached to meet in parliament and ...