Բռնադատվածների մասին
Հոդված 1. «Բռնադատվածների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 6-րդ հոդվածը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Հայաստանի Հանրապետության տարածքից բռնադատվածներին՝ իրենց նախկին բնակության վայրերում, իսկ այլ հանրապետություններից բռնադատվածներին՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից սահմանված բնակավայրերում, բնակարանային պայմանների բարելավման կարիք ունենալու դեպքում, սեփականության իրավունքով տրամադրվում է սահմանված չափի հողատարածք բնակարանային անհատական շինարարության համար՝ այդ նպատակի համար նրանց հատկացնելով արտոնյալ պայմաններով երկարաժամկետ վարկ:
Բնակարանային պայմանների բարելավման կարիքավորության չափանիշները սահմանում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О РЕПРЕССИРОВАННЫХ ЛИЦАХ"
Статья 1. Статью 6 Закона Республики Армения ,,О репрессированных лицах" изложить в следующей редакции:
,,В случае, если репрессированные лица нуждаются в улучшении жилищных условий, то лицам, репрессированным с территории Республики Армения, - по бывшему месту их проживания, а лицам, репрессированным из других республик, - в поселениях, установленных Правительством Республики Армения, предоставляется на праве собственности земельный участок установленного размера для индивидуального жилищного строительства, выделив с этой целью долгосрочный кредит на льготных условиях.
Критерии потребности в улучшении жилищных условий устанавливаются Правительством Республики Армения.".