«ՃԱՆԱՊԱՐՀԱՅԻՆ ՎՃԱՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1 . «Ճանապարհային վճարի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (3 մարտի 1998 թվականի, ՀՕ-203) 5-րդ հոդվածի առաջին պարբերությունում «ամսական» բառը փոխարինել «տասնհինգօրյա» բառով:
Հոդված 2. Օրենքի 9-րդ հոդվածում՝
1) 2-րդ մասում «Մեկ ամսվա» բառերը փոխարինել «Տասնհինգ օրվա» բառերով.
2) 3-րդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ՝
«3. Հայաստանի Հանրապետության տարածքում տասնհինգից ավելի օր գտնվելու դեպքում յուրաքանչյուր՝հաջորդ տասնհինգ օրվա կամ ավելի պակաս ժամկետի համար այլ պետություններում գրանցված տրանսպորտային միջոցներով ավտոմոբիլային ճանապարհներից օգտվելու համար վճարը հաշվարկվում եւ պետական բյուջե է մուծվում Հայաստանի Հանրապետության տարածքում գտնվելու ժամկետը լրանալուց հետո՝ հինգ օրվա ընթացքում:»:
Հոդված 3 . Օրենքի 12-րդ հոդվածի 1-ին մասի երկրորդ պարբերությունում «մեկ ամսից» բառերը փոխարինել «տասնհինգ օրից» բառերով, իսկ «30 օրվա» բառերը՝ «տասնհինգ օրվա» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ДОРОЖНОЙ ПЛАТЕ"
Статья 1. В абзаце первом статьи 5 Закона Республики Армения ,,О дорожной плате" (3 марта 1998 года, ЗР-203) слова ,,по следующим месячным ставкам" заменить словами ,,по следующим пятнадцатидневным ставкам".
1) в части 2 слова ,,в течение одного месяца" заменить словами ,,в течение пятнадцати дней";
,,3. В случае нахождения на территории Республики Армения более пятнадцати дней за каждые последующие пятнадцать дней или за каждый менее продолжительный срок плата за пользование автомобильными дорогами на транспортных средствах, зарегистрированных в других государствах, исчисляется и вносится в государственный бюджет в течение пяти дней после истечения срока нахождения на территорииРеспублики Армения.".
Статья 3. В абзаце втором части 1 статьи 12 Закона слова ,,более одного месяца" заменить словами ,,более пятнадцати дней", а слова ,,30 дней" заменить словами ,,пятнадцать дней".
Статья 4. В статье 14 Закона слова ,,в тридцатидневный срок" заменить словами ,,в пятнадцатидневный срок".