«ՀԱՅՐԵՆԱԿԱՆ ՄԵԾ ՊԱՏԵՐԱԶՄԻ ՎԵՏԵՐԱՆՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
1) 3-րդ մասի 1-ին նախադասության «փոխհատուցում» բառը փոխարինել «օգնություն» բառով.
2) 3-րդ մասի 1-ին նախադասության «իսկ հաշմանդամ վետերաններին՝ 2500 դրամի չափով» բառերը փոխարինել «իսկ հաշմանդամ վետերաններին՝ էլեկտրաէներգիայից եւ տրանսպորտից օգտվելու, գազի, ջերմամատակարարման վարձերը վճարելու համար դրամական օգնություն՝ ամսական 3500 դրամի չափով՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած կարգով» բառերով.
3) հանել 3-րդ մասի 2-րդ նախադասությունը.
4) 4-րդ մասի «ա» եւ «բ» կետերը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«ա) արտոնյալ պայմաններով ստանալ առողջարանային բուժման ուղեգրեր՝ զինծառայողների համար օրենքով սահմանված կարգով.

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ВЕТЕРАНАХ ВЕЛИКОЙ ОТЕЧЕСТВЕННОЙ ВОЙНЫ"
Статья 1 В статье 4 Закона Республики Армения ,,О ветеранах Великой Отечественной войны" (2 декабря 1998 года, ЗР-267, далее – Закон):
1) в первом предложении части 3 слово ,,компенсация" заменить словом ,,помощь";
2) в первом предложении части 3 слова ,,а ветеранам – инвалидам – в размере 2500 драмов" заменить словами ,, а ветеранам – инвалидам – для платежей за пользование электроэнергией и транспортом, газ, теплоснабжение - денежная помощь в размере 3500 драмов, в порядке, установленном Правительством Республики Армения";
3) второе предложение части 3 исключить;
4) пункты ,,а" и ,,б" части 4 изложить в следующей редакции:
"а) на получение на льготных условиях путевок на санаторное лечение - в порядке, установленном законом для военнослужащих;
б) на оплату с 50-процентной скидкой платы за квартиру, водоотвод, мусороудаление, телефон и радио;".