ԻՆՏԵՐՆԵՏՈՎ ՀՐԱՊԱՐԱԿԱՅԻՆ ԾԱՆՈՒՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ
Սույն օրենքը կարգավորում է Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ նախատեսված դեպքերում հրապարակային ծանուցման` ինտերնետով իրականացման կարգն ու պայմանները:
Հոդված 2. Հրապարակային ծանուցումը պաշտոնական ինտերնետային կայքի միջոցով
Օրենքով կամ նորմատիվ իրավական այլ ակտով սահմանված այն դեպքերում, երբ նախատեսվում է հրապարակային ծանուցում` տեղեկատվությունը մամուլում հրապարակելու միջոցով, տեղեկատվությունը պարունակող հայտարարությունը պետք է տեղադրվի նաեւ www.lraber.am հասցեով գտնվող Հայաստանի Հանրապետության հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքում (այսուհետ` կայք):
Հոդված 3. Հայաստանի Հանրապետության հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքի վարումը
Հայաստանի Հանրապետության հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքի վարման եւ տեխնիկական սպասարկման ծառայությունները մատուցվում են «Գնումների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված կարգով մրցույթի հաղթող ճանաչված անձի կողմից (այսուհետ` կայքը վարող անձ): Որպես պատվիրատու հանդես է գալիս Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարը:
Հոդված 4. Հայտարարությունը ներկայացնելը
1. Հայտարարություն տվող ֆիզիկական կամ իրավաբանական անձը, պետական կամ տեղական ինքնակառավարման մարմինը հայտարարության տեքստը էլեկտրոնային կրիչով` Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարի կողմից սահմանված էլեկտրոնային ֆորմատով, ներկայացնում է պետական ռեգիստր:
2. Հայտարարությունը պետք է ներկայացնի այն հրապարակելու լիազորություն ունեցող անձը կամ նրա լիազորած անձը: Հայտարարության բովանդակության համար պատասխանատու է այն ներկայացնող անձը:
3. Հայտարարության ընդունման եւ կայքը վարող անձին փոխանցման կարգը սահմանում է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարը:
Հոդված 5. Կայքում հայտարարությունը տեղադրելը
1.Կայքը վարող անձը հայտարարությունը ստանալու պահից երկու աշխատանքային օրվա ընթացքում տեղադրում է հայտարարության տեքստը կայքում:
2. Կայքում հայտարարությունների տեղադրման կարգը սահմանում է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարը:
Հոդված 6. Կայքից տեղեկատվություն ստանալը
1.Կայքում տեղադրված հայտարարությանը անձը կարող է ծանոթանալ առանցքային բառերի ներմուծմամբ կայքում որոնում իրականացնելու միջոցով:
2.Կայքում տեղադրված հայտարարություններն անձը կարող է ստանալ նաեւ էլեկտրոնային փոստով` կայքում անվճար բաժանորդագրվելու միջոցով:

О ПУБЛИЧНОМ УВЕДОМЛЕНИИ ЧЕРЕЗ ИНТЕРНЕТ
Настоящий Закон регулирует порядок и условия осуществления публичного уведомления через Интернет в случаях, предусмотренных законодательством Республики Армения.
Статья 2. Публичное уведомление через официальный интернет-сайт
В установленных законом или иными нормативными правовыми актами случаях, когда предусматривается публичное уведомление  посредством опубликования информации в печати, содержащее информацию объявление  должно размещаться также на официальном интернет-сайте публичных уведомлений Республики Армения, находящемся по адресу www.lraber.am (далее – сайт).
Статья 3. Ведение официального интернет-сайта публичных уведомлений Республики Армения
Услуги по ведению и техническому обслуживанию официального интернет-сайта публичных уведомлений Республики Армения оказываются лицом, признанным победителем конкурса в порядке, установленном Законом Республики Армения “О закупках” (далее – лицо, ведущее сайт). В качестве заказчика выступает министр юстиции Республики Армения.
Статья 4. Представление объявления
1. Физическое или юридическое лицо, государственный орган или орган местного самоуправления, дающие объявление, представляют в Государственный регистр текст объявления на электронном носителе в электронном формате, установленном министром юстиции Республики Армения.
2. Объявление должно быть представлено лицом, имеющим полномочие на его опубликование, или уполномоченным им лицо. За содержание объявления ответственно представившее его лицо.
3. Порядок приема и передачи объявления лицу, ведущему сайт, устанавливается министром юстиции Республики Армения.
Статья 5. Размещение объявления на сайте
1. Лицо, ведущее сайт, размещает текст объявления на сайте в течение двух рабочих дней с момента получения объявления.
2. Порядок размещения объявлений на сайте устанавливается министром юстиции Республики Армения.
Статья 6. Получение информации с сайта
1. Лицо может ознакомиться с размещенным на сайте объявлением путем осуществления поиска на сайте - введением ключевых слов.
2. Лицо может получить размещенные на сайте объявления также по электронной почте посредством бесплатной регистрации на сайте.
3. Срок архивации информации на сайте устанавливается Правительством Республики Армения.
22.10.2008 О внесении изменений в Закон Республики Армения “О публичном уведомлении через Интернет”
19.03.2012 О внесении изменений в Закон Республики Армения “О публичном уведомлении через Интернет”
05.12.2013 О внесении изменения и дополнения в Закон Республики Армения “О публичном и персональном уведомлении через Интернет”