«ԱԿՑԻԶԱՅԻՆ ՀԱՐԿԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Ակցիզային հարկի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2000 թվականի հուլիսի 7-ի ՀՕ-79 օրենքի 7-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 13-րդ մասով`
«13. Հայաստանի Հանրապետությունում արտադրվող պարտադիր դրոշմավորման ենթակա էթիլային սպիրտի արտադրանքի համար նախատեսված ակցիզային յուրաքանչյուր դրոշմանիշի ձեռքբերման համար վճարվում է 100 դրամ, ալկոհոլային խմիչքի արտադրանքի համար` 50 դրամ, ծխախոտի արտադրանքի համար` 25 դրամ, բացառությամբ բռնագրավված, հօգուտ պետության տիրազուրկ ճանաչված եւ ժառանգության իրավունքով պետությանն անցած ապրանքների դրոշմավորման համար ակցիզային դրոշմանիշերի:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "ОБ АКЦИЗНОМ НАЛОГЕ"
Статья 1. Статью 7 Закона Республики Армения "Об акцизном налоге" от 7 июля 2000 года, ЗР – 79 дополнить частью 13 следующего содержания:
"13. За приобретение каждой акцизной марки, предусмотренной для производимой в Республике Армения подлежащей обязательной маркировке продукции из этилового спирта, уплачивается 100 драмов, для алкогольной продукции – 50 драмов, для табачной продукции – 25 драмов, за исключением акцизных марок для маркировки конфискованных, признанных бесхозными в пользу государства и перешедшими государству по праву наследования товаров.".