«ԵԿԱՄՏԱՅԻՆ ՀԱՐԿԻ ԵՎ ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ՎՃԱՐԻ ԱՆՁՆԱՎՈՐՎԱԾ ՀԱՇՎԱՌՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Եկամտային հարկի եւ սոցիալական վճարի անձնավորված հաշվառման մաuին» Հայաuտանի Հանրապետության 2010 թվականի դեկտեմբերի 22-ի ՀO-247-Ն oրենքի (այսուհետ` Օրենք) 1-ին հոդվածի 1-ին մասը «եկամտային հարկի» բառերից հետո լրացնել «, կենսաթոշակային վճարի (այսուհետ` երկուսը միասին` եկամտային հարկ)» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 10-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 7-րդ մասով.
7. «Միջազգային կազմակերպության վարձու աշխատողների համար գրանցման հայտերը եւ անձնավորված հաշվարկները ներկայացնում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության լիազորած մարմինը` գործատուի համար սույն հոդվածով սահմանված կարգով: Այդ նպատակով հարկային մարմինը վերջինիս տրամադրում է համապատասխան հաշվառման համար:»:
Հոդված 3. Օրենքի 15-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության» բառերը փոխարինել «Հարկային մարմնի հրամանով» բառերով:
Հոդված 4. Օրենքի 17-րդ հոդվածի 1-ին մասի 5-րդ կետի «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության» բառերը փոխարինել «հարկային մարմնի հրամանով» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ И ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ПЕРСОНИФИЦИРОВАННОМ УЧЕТЕ ПОДОХОДНОГО НАЛОГА И СОЦИАЛЬНОГО ПЛАТЕЖА”
Статья 1. Часть 1 статьи 1 Закона Республики Армения “О персонифицированном учете подоходного налога и социального платежа” от 22 декабря 2010 года, ЗР-247-Н (далее – Закон) после слов “подоходного налога” дополнить словами   “, пенсионного взноса (далее – в совокупности подоходный налог)”.
Статья 2. Статью 10 Закона дополнить частью 7 следующего содержания:
“7. Для наемных работников международной организации заявки на регистрацию и индивидуальные расчеты представляет уполномоченный орган Правительства Республики Армения в порядке, установленном настоящей статьей для работодателя. В этих целях налоговый орган предоставляет последнему соответствующий учетный номер.”.
Статья 3. В пункте 1 части 1 статьи 15 Закона слова “Правительством Республики Армения” заменить словами “приказом налогового органа”.
Статья 4. В пункте 5 части 1 статьи 17 Закона слова “Правительством Республики Армения” заменить словами “приказом налогового органа”.