«ՏԵՍՉԱԿԱՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Տեսչական մարմինների մասին» 2014 թվականի դեկտեմբերի 17-ի ՀՕ-254-Ն օրենքի 5-րդ հոդվածի 4-րդ մասն ուժը կորցրած ճանաչել:
Հոդված 2. Սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելու պահին տեսչական մարմինների արտաբյուջետային հաշիվներում առկա արտաբյուջետային միջոցները մուտքագրվում են պետական բյուջե` որպես ազատ մնացորդ:
Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող տասներորդ օրը: Մինչեւ սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելն օրենքով սահմանված կարգով բացված արտաբյուջետային միջոցների հաշվին իրականացվող եւ Հայաստանի Հանրապետության 2019 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված արտաբյուջետային ծրագրերը, միջոցառումները, դրանց հետ կապված եկամուտները եւ ծախսերը համարել Հայաստանի Հանրապետության 2019 թվականի պետական բյուջեի համապատասխան ծրագրեր, միջոցառումներ, եկամուտներ եւ ծախսեր: Ընդ որում, սույն հոդվածով նախատեսված միջոցների հաշվին ծախսերը ֆինանսավորվում են բացառապես համապատասխան մուտքերի սահմաններում եւ դրանց հաշվին:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН “ОБ ИНСПЕКЦИОННЫХ ОРГАНАХ”
Статья 1. Часть 4 статьи 5 Закона “Об инспекционных органах” от 17 декабря 2014 года ЗР – 254-Н признать утратившей силу.
Статья 2. Внебюджетный остаток, имеющийся на внебюджетных счетах Инспекционного органа на момент вступления в силу настоящего Закона, зачисляется в государственный бюджет в виде свободного остатка.
Статья 3. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день, следующий за днем его официального опубликования. Внебюджетные программы, мероприятия, связанные с ними доходы и расходы, реализуемые за счет внебюджетных средств, открытых в установленном законом порядке до вступления настоящего Закона в силу, и предусмотренные государственным бюджетом Республики Армения на 2019 год, считать соответствующими программами, мероприятиями, доходами и расходами Государственного бюджета Республики Армения на 2019 год. При этом расходы за счет предусмотренных настоящей статьей средств финансируются исключительно в пределах соответствующих поступлений и за их счет.