«ՊԵՏԱԿԱՆ ՍԱՀՄԱՆԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Պետական սահմանի մասին» 2001 թվականի նոյեմբերի 20-ի ՀՕ-265 օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 14-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 3-րդ մասով.
«Պետական սահմանի անցման կետերում սանիտարահիգիենիկ եւ հակահամաճարակային վերահսկողությունն իրականացնում է սանիտարահամաճարակային անվտանգության ապահովման ոլորտում վերահսկողություն իրականացնող տեսչական մարմինը:»:
Հոդված 2. Օրենքի 14-րդ հոդվածի 1-ին մասում եւ 27-րդ հոդվածի 1-ին մասում «սանիտարական-կարանտինային» բառերը փոխարինել «սանիտարահիգիենիկ եւ հակահամաճարակային» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ И ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН “О ГОСУДАРСТВЕННОЙ ГРАНИЦЕ”
Статья 1.  Статью 14 Закона “О государственной границе” от 20 ноября 2001 года ЗР-265 (далее – Закон) дополнить частью 3 следующего содержания:
“Санитарно-гигиенический и противоэпидемический контроль в пунктах пропуска через Государственную границу осуществляет инспекционный орган, осуществляющий контроль в сфере обеспечения санитарно-эпидемиологической безопасности.”.
Статья 2. В части 1 статьи 14 и части 1 статьи 27 Закона  грамматические формы слов “санитарно-карантинный” заменить соответствующими формами слов  “санитарно-гигиенический и противоэпидемический”.