Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 2016 թվականի հոկտեմբերի 4-ի հարկային օրենսգրքի (այսուհետ` Օրենսգիրք) 64-րդ հոդվածի 2-րդ մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 56-րդ կետով.
«56) ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակի կողմից «Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված ծառայությունների մատուցումը:»:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 108-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 22-րդ կետով.
«22) «Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի համաձայն` ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակի կողմից ստացվող մասնակցության վճարները:»:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 17-րդ կետով.
«17) «Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի համաձայն` ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակի կողմից ստացվող մասնակցության վճարների հաշվին կատարվող ծախսերը:»:
Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող տասներորդ օրը: Սույն օրենքի գործողությունը տարածվում է 2018 թվականի հունվարի 1-ից հետո ծագած (ծագող) հարաբերությունների վրա:

Статья 1. Часть 2 статьи 64 Налогового кодекса Республики Армения от 4 октября 2016 года (далее - Кодекс) дополнить пунктом 56 следующего содержания:
''56) оказание офисом арбитра финансовой системы услуг, установленных Законом Республики Армения ''Об арбитре финансовой системы.''.
Статья 2. Часть 1 статьи 108 Кодекса дополнить пунктом 22 следующего содержания:
''22) платежи за участие, получаемые офисом арбитра финансовой системы согласно Закону Республики Армения ''Об арбитре финансовой системы.''.
Статья 3. Часть 1 статьи 112 Кодекса дополнить пунктом 17 следующего содержания:
''17) расходы, производимые за счет платежей, получаемых офисом арбитра финансовой системы согласно Закону Республики Армения ''Об арбитре финансовой системы.''.
Статья 4. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день, следующий за днем его официального опубликования. Действие настоящего Закона распространяется на отношения, возникшие (возникающие) после 1 января 2018 года.