Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 2016 թվականի հոկտեմբերի 4-ի հարկային օրենսգրքի 350-րդ հոդվածի 1-ին մասի 4-րդ կետի «ը» ենթակետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«ը. «Արժեթղթերի շուկայի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված դեպքերում եւ կարգով կենտրոնական դեպոզիտարիայի եւ արժեթղթերի սեփականատերերի (անվանատերերի) ռեեստրի վարման իրավունք ունեցող այլ անձանց կողմից հաճախորդի բացած արժեթղթերի հաշիվների ցանկը, յուրաքանչյուր հաշվի տեսակի եւ կարգավիճակի վերաբերյալ ծառայողական տեղեկությունները, ինչպես նաեւ բաժնետոմսերի եւ բաժնետոմսերի սեփականատերերի (անվանատերերի) վերաբերյալ ծառայողական տեղեկությունները,»:

Подпункт “з” пункта 4 части 1 статьи 350 Налогового кодекса Республики Армения от 4 октября 2016 года изложить в следующей редакции:
“з. перечень открытых клиентом счетов ценных бумаг, служебные сведения о виде и статусе каждого счета, а также служебные сведения об акциях и о владельцах (номинальных держателях) акций, представляемые Центральным депозитарием и другими лицами, имеющими право на ведение реестра владельцев (номинальных держателей) акций, в случаях и порядке, установленных Законом Республики Армения “О рынке ценных бумаг”,”.